Tatry sú v najbližších dňoch mimoriadne vhodné na pešiu turistiku i cyklotúry. No Horská záchranná služba upozorňuje, že opatrnosti na horských chodníkoch nikdy nie je dosť. Dokumentuje to aj prípad ukrajinskej turistky.

V nedeľu podvečer boli horskí záchranári požiadaní o pomoc pre 48-ročnú ukrajinskú turistku, ktorá si po páde na chodníku spôsobila vážne poranene dolnej končatiny. Prišli k nej záchranári zo Zverovky, ošetrili jej zranenie, podali analgetickú liečbu a transportovali ju k privolanej hliadke Rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá ju odviezla do nemocnice.

Nie každá túra sa končí takto, no riziko zranenia pri neopatrnosti trvá, preto treba takýmto situáciám predchádzať. Horskí záchranári vydali výstrahu súvisiacu s prielomom Dunajca v Pieninách, tamojší chodník je otvorený, ale stále tam prebiehajú dokončovacie práce. Keďže je hodne navštevovaný, prechod si vyžaduje od návštevníkov veľa tolerancie.

V Západných Tatrách stále platí výstraha týkajúca sa zeleného TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné), je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Pre popadané stromy sú ťažko priechodné červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku, červený TZCH z Ludrovej na Salatín, všetko v Nízkych Tatrách.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.4 / 5. 10

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu