Horská záchranná služba dôrazne neodporúča pohyb vo freeride zónach Derešského a Lukového kotla v Nízkych Tatrách. Hrozí nebezpečenstvo pádu doskových lavín.

V celej oblasti Tatier je nad pásmom lesa okolo 5 centimetrov nového snehu. Preto horskí záchranári odporúčajú pri pohybe v tomto teréne turistické mačky a cepín. Na hrebeňoch hôr sa vytvorili preveje, platí výstraha pred miernym lavínovým nebezpečenstvom. Vo Vysokých Tatrách Horská záchranná služba upozorňuje na zákaz používania úseku chodníka – magistrála rázcestie Trigan – Popradské pleso (červená značka). Platí teraz – v zimnom období.  

V Západných Tatrách je zelený turistický chodník (TZCH) Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) a zelený TZCH Prosečné – Dolina Borovianky zle značený, s obmedzenou priechodnosťou pre množstvo popadaných stromov a kríkov. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Osobitná výstraha platí v Nízkych Tatrách pre pohyb vo freeride zónach Derešského a Lukového kotla, ktoré horskí záchranári neodporúčajú používať, lebo hrozí nebezpečenstvo pádu doskových lavín. Pre množstvo popadaných stromov sú ťažko priechodné: červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku, červený TZCH z Ludrovej na Salatín. Platí aj upozornenie pre turistov, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu