Štrbské pleso

WAU, toto je ten najlajkovanejší príspevok v spojení s Tatrami!

Foto: Tomasz Mazuga Fotografia

Tatry majú svoje nezameniteľné čaro aj počas zimy. Dôkazom je niekoľko stoviek fotografií, ktoré nám týždenne pribúdajú do obľúbenej facebookovej skupiny Vysoké Tatry. Pozrite sa na tie najobľúbenejšie za posledné týždne.

Zobúdzať sa tak každý deň s výhľadom na Tatry. Túto vetu si určite povedal nejeden turista. Jeden náš fanúšik toto šťastie má. Takýto nádherný pohľad sa mu naskytol zo sídliska v Poprade už o 8:45. Neskutočná scenéria Tatier, ktorá sa týči nad mestom Poprad. Nečudo, že tento príspevok získal obľúbenie medzi stovkami tisíc fanúšikov v našej skupine, a stal sa tak najlajkovanejším zo všetkých. 

Obdobie lavín v Tatrách už dorazilo a úraduje v plnej sile. Takáto lavína sa spustila v uplynulých dňoch v Mlynickej doline. 

Počas minulého víkendu sa v Tatrách konala obľúbená súťaž TATRY ICE MASTER. Sochári či umelci si zmerali sily a súťažili o to, kto z 50 ton ľadu vytvorí čo najkrajšiu ľadovú sochu. 

Naša fanúšička Gabika Kullová pridala do skupiny Vysoké Tatry naozaj zaujímavú a pre mnohých nostalgickú fotografiu z Majstrovstiev sveta v Lyžovaní z rok 1970. Vtedajšie majstrovstvá sa konali na Štrbskom plese a vyžiadali si na mieste pozornosť vyše 140 – tisíc divákov.

Koniec januára bol v Tatrách doslova rozprávkový. Atmosféru môžete vidieť aj na videu nižšie. Zamkovského chata je celá pokrytá bielou perinou.