Jeden z najkrajších pohľadov - Tatranská Lomnica z Lomnického štítu

Pýtali sme sa na najfotogenickejšie miesto v Tatrách

Poznáme ho, hoci odpovedí sme dostali veľa. Aktivita fanúšikov našej FB skupiny je naozaj na pochvalu. Čo návštevník Tatier, to iná lokalita, spomienka, favorit. No mnohí z vás ste sa zhodli v jednom – celé Tatry sú nádherné a najfotogenickejšie.

Tvrdia to napríklad Gabriela Butalová či Peter Prokop alebo Mária Šulková Grossmannová, ale aj Peter Šterbák, ktorý radí, že si treba poriadne otvoriť oči a odpoveď nájde každý. Potvrdzuje to aj názor Beaty Čechovej či Yvety Novákovej, tá k tomu dodáva, že je to preto, lebo Tatry sú naše a ona tam chodí každý rok.

Vraj celé Tatry sú fotogenické. Ťažko vybrať jeden pohľad.
Vraj celé Tatry sú fotogenické. Ťažko vybrať jeden pohľad. Autor fotografie: Valéria Beňová

Tatiana Krenzelová to potvrdzuje. Podľa nej sú Tatry nádherné všade, kde sa otočíte. Dadka Vančišinová dodáva, že si stačí pozrieť Instagram – je tam plno fotiek z Tatier. Hory zážitkov – toto spojenie to iba podčiarkuje. Každé ročné obdobie prináša nové pohľady na pohorie.

Niekomu sa najviac páčia jarné Tatry
Niekomu sa najviac páčia jarné Tatry. Autor fotografie: Martina Hricová

Ten istý názor má aj Alžbeta Puškárová alebo aj Petra Pouchanová a Viera Pechacová. Na vec sa rovnako díva aj Valéria Beňová, Elena Labajová a Kamil Piso Pisarčík, ale aj Renátka Baricová Turancová, Radoslava Šoltís, Mirka Ševčíková, ale aj Božena Kaczorová, Květa Volfová, Erika Pašková, Jirka Macháček či Martina Hricová. Ale dôležité je aj počasie, pridáva sa Miloš Majba.

Chata pri Zelenom plese
Chata pri Zelenom plese. Autor fotografie: Peter Zupa

No predsa len sa vo vašich príspevkoch vyselektovali favoriti. Vari najviac vašich hlasov získalo Zelené pleso a chata pri ňom. Mnohí z vás favorizovali Popradské pleso, Roháče a Roháčske plesá a za najfotogenickejšie miesto Tatier viacerí označili aj Hincove plesá. Posúďte sami.

Veľké Hincovo plese cestou na Kôprovský štít.
Veľké Hincovo plese cestou na Kôprovský štít. Autor fotografie: Eva Legíňová

Gabika Butalová napríklad favorizuje aj Chatu pri Zelenom plese, no jej srdcovkou sú Roháče.  Pre Evu Legíňovú je to pohľad na Hincove plesá cestou na Kôprovský štít, ale aj pohľad zo sedla pod Ostrvou na Popradské pleso či obrázok Tatranskej Lomnice, keď sa naň pozeráme z Lomnického štítu. Nezabudnuteľné sú pre ňu sú aj výhľady z Kriváňa. 

Sedlo pod Ostrvou a ikonický pohľad na Popradské pleso
Sedlo pod Ostrvou a ikonický pohľad na Popradské pleso. Autor fotografie: Miška Tischlerová

Sedlo pod Ostrvou s ikonickým pohľadom na Popradské pleso je najkrajší aj pre Mišku Tischlerovú. Popradské pleso sa páči aj Božene Kaczorovej a Hincove plesá zase Petrovi Zupovi.

Pre Joju Potrepčiakovú sú topkou fotogenickosti Roháče a Roháčske plesá. Adama Lacku očarili Belianske Tatry a v nich Javorová dolina. No jeho osobnou „naj“ je Žabia Bielovodská dolina, ktorá je ale oficiálne uzavretá.  Belianky sa páčia aj Romanovi Osuchovi či Júlii Szaday, Tomášovi Točíkovi zase cesta na Zbojnícku chatu.

Milan Valenta má za fotojednotkou Skalnaté pleso, Svištovku a Zelené pleso. To je topkou aj pre Roberta Baggio a Magdalénu Semančovú. A keď sme už pri ňom, tak spomeňme favorita Petra Zupu – je ním Chata pri Zelenom plese. Ale len ako príklad, lebo aj podľa neho je v Tatrách veľa krásnych miest. Javorovú dolinu favorizuje aj Tomáš Čuchráč. A máme tu aj názor Tibora Tótha. Ten považuje za najfotogenickejšie Belianske Tatry z Vyšného Kopského sedla.

Pre niekoho je naj pohľad na Štrbské pleso
Pre niekoho je naj pohľad na Štrbské pleso. Autor fotografie: Mirko Macháček

Lenka Sallai favorizuje Zelené pleso, Vodopády Studeného potoka a pridáva sa k fanúšikom Popradského plesa. Ak by mohol hlasovať Vladimír Mihalko, tak podľa neho si titul najfotogenické miesto Tatier zaslúži Kôprovský štít, Končistá a Bielovodská dolina. U Vladimíra Duračku by to bola Chata Plesnivec z Tatranskej Kotliny a Biele pleso a u Norberta Takáča Bielovodská poľana.

Dáša Podskočová uprednostňuje Temnosmrečinské plesá. Rastislav Kaličák s iróniou dodáva, že by fototopkou mohla byť šikmá veža na Štrbskom plese.  Andrej Palko by zase v rebríčku najvyššie postavil poľskú stranu Tatier, keď je v hmle. A v ponuke názorov na najfotogenickejšie miesto Tatier je aj tajnostkár – Roman Uhliar Romanskí. Vraj nepovie…

Autor titulnej fotografie: Eva Legíňová

Štrbské pleso

WAU, toto je ten najlajkovanejší príspevok v spojení s Tatrami!

Foto: Tomasz Mazuga Fotografia

Tatry majú svoje nezameniteľné čaro aj počas zimy. Dôkazom je niekoľko stoviek fotografií, ktoré nám týždenne pribúdajú do obľúbenej facebookovej skupiny Vysoké Tatry. Pozrite sa na tie najobľúbenejšie za posledné týždne.

Zobúdzať sa tak každý deň s výhľadom na Tatry. Túto vetu si určite povedal nejeden turista. Jeden náš fanúšik toto šťastie má. Takýto nádherný pohľad sa mu naskytol zo sídliska v Poprade už o 8:45. Neskutočná scenéria Tatier, ktorá sa týči nad mestom Poprad. Nečudo, že tento príspevok získal obľúbenie medzi stovkami tisíc fanúšikov v našej skupine, a stal sa tak najlajkovanejším zo všetkých. 

Obdobie lavín v Tatrách už dorazilo a úraduje v plnej sile. Takáto lavína sa spustila v uplynulých dňoch v Mlynickej doline. 

Počas minulého víkendu sa v Tatrách konala obľúbená súťaž TATRY ICE MASTER. Sochári či umelci si zmerali sily a súťažili o to, kto z 50 ton ľadu vytvorí čo najkrajšiu ľadovú sochu. 

Naša fanúšička Gabika Kullová pridala do skupiny Vysoké Tatry naozaj zaujímavú a pre mnohých nostalgickú fotografiu z Majstrovstiev sveta v Lyžovaní z rok 1970. Vtedajšie majstrovstvá sa konali na Štrbskom plese a vyžiadali si na mieste pozornosť vyše 140 – tisíc divákov.

Koniec januára bol v Tatrách doslova rozprávkový. Atmosféru môžete vidieť aj na videu nižšie. Zamkovského chata je celá pokrytá bielou perinou.