Aj touto fotografiou propaguje Múzeum tatranskej kinematrografie a fotografie aktuálnu výstavu troch fotografiek

Tatry objektívom troch žien nájdete v Starom Smokovci

V Múzeu tatranskej kinematografie a fotografie v Starom Smokovci dnes sprístupnia výstavu Ženy, ktoré fotili Tatry. Prezentuje tvorbu troch generácií žien – Boženy Mrhovej, Zuzany Kyselovej a Gabriely Chovancovej.

Ponúkame vám tip, ako stráviť čas v Tatrách, keď práve prší.  Výstava Ženy, ktoré fotili Tatry, je inštalovaná vo Vile Alica a pozrieť si ju bude možné do 30. septembra. Prezentuje tvorbu troch generácií žien, ktorých profesie sa v určitej etape ich života pretli s Tatrami a ony využili svoju tvorivosť i krásny vzťah k veľhorám a popri práci zhromaždili zaujímavú kolekciu fotografií, ktoré sú zrkadlom vnímania ich majestátnosti a krásy či vášne pre svoju profesiu.

Na výstave sa stretnete s dielom dokumentaristky, fotografky a maliarky Boženy Mrhovej, botaničky Zuzany Kyselovej a zoologičky Gabriely Chovancovej

Vila Alica v Starom Smokovci
Vila Alica v Starom Smokovci. Autor fotografie: Travel.sk

Vila Alica, pomenovaná po dcére prvého československého prezidenta T. G. Masaryka, sa nachádza v centre Starého Smokovca, je to zrekonštruovaná zrubová stavba, ktorá je od roku 2015 domovom súkromného slovenského múzea. Náplňou jeho výstavných plánov je ukazovať hlavne minulosť Tatier, keď ešte fotoaparát a kamera neboli bežnou súčasťou výbavy návštevníkov a fotografie či filmy, ktoré vtedy vznikali, sú dnes dôležitým dokumentom svojej doby a kreativity svojich autorov.

Autor titulnej fotografie: archív MTKaF