Poľská detektívka na Netflixe robí reklamu Tatrám

Poľská detektívka na Netflixe robí reklamu Tatrám

Svojrázny detektív Forst rieši sériu vrážd, ale kvôli svojmu prístupu sa dostane mimo službu. Temnému deju sekunduje príroda na poľskej i slovenskej strane Vysokých Tatier.

Krajina má v sérii svoju úlohu, divákov upúta od začiatku. Pohľady na veľhory sú neskutočné, takisto ako atmosféra tatranských lesov a štítov má v deji svoje miesto. Prácu kameramana Piotra Uznańského oceňuje odborná kritika aj množstvo komentárov od divákov na rôznych weboch a sociálnych sieťach.

Ide o príbeh, kde sa detektív Wiktor Forst snaží vyriešiť prípad viacerých brutálnych vrážd prepojených s minulosťou. Pre jeho prístup, s ktorým sa pustil do práce, ho postavili dočasne mimo službu. Pracuje ale ďalej na vlastnú päsť s pomocou novinárky Olgy Szrebskej.

Poľská detektívka na Netflixe robí reklamu Tatrám
Detektív Wiktor Forst sa snaží vyriešiť prípad viacerých brutálnych vrážd prepojených s minulosťou. Autor fotografie: Netflix

Sériu začali natáčať v októbri 2022 v Zakopanom, neskôr sa presunuli do Nového Targu, Varšavy, nakrúcalo sa aj na slovenskej časti Vysokých Tatier. Streamovacia služba Netflix ju zverejnila 11. januára tohto roku.

Okrem diváckeho zážitku, ktorý určite ocenia hlavne fanúšikovia severských kriminálok, môže tento seriál prispieť aj k podpore cestovného ruchu na poľskej i slovenskej strane Tatier. Skutočné prírodné prostredie tu funguje skvele, dotvára atmosféru, často až hrôzostrašnú.

Poľská detektívka na Netflixe robí reklamu Tatrám
Krajina má v sérii svoju úlohu, divákov upúta od začiatku. Autor fotografie: Netflix

Zaujímavosťou môže byť aj skutočnosť, že vrchol Lomnického štítu použili tvorcovia seriálu ako miesto, kde sa niektorí zástupcovia vyššej vrstvy spoločnosti oddávajú rôznym druhom radovánok.

Priaznivé recenzie má táto séria nielen z Poľska, Slovenska a Česka, ale aj z Veľkej Británie či z USA, kde tiež oceňujú nádhernú tatranskú prírodu a scenériu kopcov. Dva týždne po svojom zverejnení bol Detektív Forst na druhom mieste v rebríčku neanglickej televíznej produkcie na Netflixe s takmer 5 miliónmi pozretí.

Autor titulnej fotografie: Netflix