Veža na Štrbskom plese je najvyššia a najvyššie položená veža na Slovensku

Výhľad z veže na Štrbskom plese je autentickým zážitkom z Vysokých Tatier

Foto: Michal Druga.

Najvyššia a najvyššie položená veža na Slovensku vám sprostredkuje nádherný výhľad na tatranské štíty – Kriváň, Veľké Solisko, Predné Solisko, Štrbský štít, Satan, Patriu či Krátku.

Prostredníctvom zážitkovej prehliadky predstaví tatranskú prírodu, históriu vzniku Vysokých Tatier, ich jedinečnú faunu a flóru a zapojí návštevníkov do environmentálnej výchovy. Ak vaším cieľom práve nie je vysokohorská turistika, máte príležitosť vychutnať si panoramatické výhľady z tejto veže.

Na svoje si prídu aj tí, ktorí majú radi adrenalínové dobrodružstvo. Svoje limity môžete otestovať na atrakciách vysunutých do voľného priestoru. Tí najodvážnejší sa prejdú po visutej sieti vo výške 43 metrov nad zemou. Tento pocit si určite zapamätáte, ale aj ostatní, ktorí vás budú napäto sledovať, ako sa pasujete s týmto dobrodružstvom.

Iným druhom zážitku je jazda v 61 metrov dlhom tobogane, ktorou si môžete skrátiť cestu nadol. Táto jazda nie je súčasťou vstupného na vežu, treba si zakúpiť vstupenku. Tobogan je v prevádzke, len keď je vonkajšia teplota vyššia ako 5 °C.

Tatras Tower je mierne naklonená veža vysoká 53 metrov, s nástupom v nadmorskej výške 1 367 m.n.m. Obvodový nosný plášť tvorí 24 oceľových stĺpov, ktoré sú vinuté v dvoch smeroch, náklon veže je 15°. Pochôdzna časť je drevená, lávka v hornej časti veže je ukončená vyhliadkovou plošinou so sieťou. Najvzdialenejší cíp plošiny je presklený.

Výstup na vyhliadkovú vežu je bezbariérový, takže výhľady si vychutnajú aj tí, ktorým sú Tatry inak nedostupné. Sklon chodníka je od 6 do 8 percent.
Zdroj: vezasnov.sk

Zo zásahu Horskej záchrannej služby

Záchrana pre Poliakov prišla v poslednej možnej chvíli

V pondelok 26. júna si horskí záchranári vo Vysokých Tatrách zaknihovali tri zásahy. K poľským horolezcom sa dostali v poslednej možnej chvíli. Pohorie už zahaľovala hustnúca hmla.

 Poďme ale po poriadku.  Včera popoludní Horskú záchrannú službu požiadali o pomoc pre slovenských horolezcov, ktorým sa pri zlaňovaní zaseklo lano a nedokázali samostatne zostúpiť. Troch záchranárov zobrala na palubu Letka ministerstva vnútra a nasmerovali si to na Voliu vežu. Pomocou lanovej techniky, ako uvádza stránka HZS, horolezcov vyprostili zo steny a následne boli všetci letecky transportovaní na heliport v Starom Smokovci.

Vzápätí prišla prosba o pomoc pre českého horolezca. Zranil ho padajúci kameň, utrpel poranenie chrbta. Nachádzal sa tiež pod Volovou vežou. HZS požiadala o súčinnosť posádku Vrtulníkovej záchrannej zdravotnej služby, tá letela so záchranárom do Mengusovskej doliny. Horolezca na mieste ošetrili a transportovali do Starého Smokovca, kde ho odovzdali privolanej posádke RZP na prevoz do nemocnice.

Večer sa v Tatrách odohrala dráma, ktorá nemusela mať  šťastný koniec. O pomoc požiadali poľskí horolezci, ktorí uviazli pod Zadným Gerlachom. Ako upresňuje webová stránka HZS, mali v úmysle prejsť „Martinovku“ na Gerlachovský štít. Letka záchrannej zdravotnej služby spolu s horskými záchranármi im na pomoc letela v poslednej možnej chvíli. Nad veľhorami sa začala rozprestierať hmla, ktorá znásobila riziko zásahu pre všetkých, ktorí sa na ňom podieľali. Za pomoci palubného navijaka záchranári horolezcov vyprostili a transportovali ich k Batizovskému plesu, odkiaľ pokračovali so záchranou pozemne. 

Vodopády Studeného potoka

Vodopády Studeného potoka – miesto, kde mágia visí vo vzduchu + SÚŤAŽ

FOTO: Katka Bartalová Kovařová

Na túre zo Starého Smokovca smerom na Rainerovu či Bilíkovu chatu si nenechajte ujsť pohľad na vodopády Studeného potoka. Je to jedna z najkrajších a celkom ľahko dostupných tatranských atraktivít. Zo Starého Smokovca sa sem dostanete za približne hodinu a pol, pokojne aj s menšími deťmi.

Vodopády sú najmohutnejšie na jar, keď sa topí sneh a poriadne ich zásobuje vodou, ale aj v teplom letnom období je pohľad na ne veľkým zážitkom. Nachádzajú sa v jednej z najkrajších dolín Vysokých Tatier – Veľkej Studenej doline. Silný zvuk padajúcej vody a oblaky jemnej vodnej hmly dodávajú miestu nádhernú, až tajomnú atmosféru.

Dostať sa sem je celkom jednoduché. Zo Starého Smokovca po turistickom chodníku údolím Veľkej Studenej doliny až na Hrebienok. Už tu si môžete vychutnať nádherné výhľady na okolité vrchy a lesy. Na Hrebienok sa dá vyviesť pozemnou lanovkou alebo ísť pešo. Ďalej ideme po zelenej značke k Bilíkovej chate kde pokračujeme ďalej. Na Rázcestí nad Dlhým vodopádom zídeme trochu nižšie, aby sme si mohli tento vodopád pozrieť.

Pokračujeme k pôsobivému Veľkému vodopádu, vysokému asi 20 metrov, potom okolo kaskád Studenovodského potoka k Rainerovej chate. Tá má niekoľko naj, je to najstaršia chata vo Vysokých Tatrách, a zároveň je najmenšou turistickou chatou na slovenskej strane Vysokých Tatier. Kúsok od nej je križovatka turistických chodníkov.

Od Rainerky je to asi polhodina k Zamkovského chate. Po ceste je odmenou pohľad na Obrovský vodopád. Potom sa buď vrátime naspäť na Hrebienok po červenej značke alebo môžeme pokračovať v túre na Téryho chatu alebo Skalnaté pleso. Ak sa rozhodnete vrátiť, zo Zamkovského chaty späť do Starého Smokovca okolo Rainerovej chaty cez Hrebienok by ste to mali zvládnuť aj s deťmi za necelé dve hodiny.

Po túre dobre padne oddych a zábava, napríklad vo vodnom svete. V AquaCity v Poprade môžete teraz v rámci vernostného systému MYAPLEND využiť zľavu 15 % na vstupné. Prázdniny sú pred nami a s nimi veľa možností vidieť a zažiť čo najviac. O našich veľhorách to platí dvojnásobne. S vernostným systémom MYAPLEND máte navyše výhody v podobe rôznych zliav a benefitov, ako napríklad uvítacie bonusy v ubytovacích zariadeniach a reštauráciách siete APLEND. Medzi obľúbené z nich patrí Vila Beatrice v Tatranskej Lomnici s moderným zariadením a nádhernými výhľadmi na okolité tatranské štíty, ktoré vás dostanú.

Registrácia do vernostného systému na myaplend.com vám zaberie asi minútu a môžete využívať širokú škálu benefitov. Nie je to len ubytovanie, ale aj ďalšie výhody, či ste prišli do Tatier len na jeden deň s deťmi alebo na dlhší pobyt vyčistiť si hlavu od každodenných starostí.

SÚŤAŽ: Ak sa zaregistrujete na webe www.myaplend.com do 30.6. ste v žrebovaní o trojdňovú dovolenku v Tatrách s wellness aj s vyzdvihnutím vyhliadkovým lietadlom a ďalšie zaujímavé ceny. Viac info nájdete na webe MYAPLEND.

 

Uhynutá medvedica v Javorovej doline

Stretnutie dvoch medveďov skončilo smrťou jedného z nich

Uhynutá medvedica zrejme unikala pred samcom. Našli ju v oblasti Javorovej doliny.

Jeden zo strážcov Tatranského národného parku (TANAP) našiel v minulých dňoch v oblasti Javorovej doliny vo Vysokých Tatrách uhynutú medvedicu. Bezvládne telo šelmy ležalo vo vyschnutom koryte lavínového žľabu pod Muráňom.  Upozornil na neho prenikavý zápach a krúžiace krkavce.

Podľa webstránky TANAP-u medvedica ležala v nadmorskej výške približne 1 600 metrov, jej vek odhadli na päť rokov, pracovníci národného parku zistili tiež, že približne dvesto metrov nad nálezom sa nachádzali kusy srsti, ktoré nasvedčovali tomu, že tam došlo k vzájomnému stretu dvoch medveďov. Medvedica podľa nich zrejme unikala pred samcom, ktorý sa s ňou snažil spáriť, keďže práve v týchto týždňoch je obdobie medvedej ruje.

Zdroj z Tatranského národného parku pokračuje informáciou, že hlava medvedice skončila v laboratóriu Výskumnej stanice a Múzea TANAP-u v Tatranskej Lomnici, kde už odobrali vzorky na analýzy. Lebka uhynutej medvedice ostane súčasťou depozitára.

 

 

Pohľad na Rysoch

Na Rysy, Kriváň či do Kôprovej doliny. Blíži sa otvorenie vysokohorských chodníkov

FOTO: Petra Tichá

Asi každý správny turista vie, že uzávera vysokohorských chodníkov v Tatrách trvajúca sedem a pol mesiaca sa vo štvrtok 15. júna skončí. Opäť budeme môcť ísť napríklad na Rysy od rázcestia nad Žabím potokom, na Kriváň od horárne Tri studničky či do Tichej alebo Kôprovej doliny.

Po spomínanom termíne určite stúpne počet turistov v našich veľhorách. Ako na jeseň pred uzavretím 1. novembra, ani teraz po otvorení si mnohí nenechajú ujsť príležitosť vybrať sa do Tatier, napríklad na spomínané Rysy. K netradičným zážitkom môže patriť aj túra s horským sprievodcom mimo značených trás, napríklad výstup na Končistú, ktorú si môžete užiť výhodnejšie vďaka MYAPLEND.

Medzi miesta, ktoré boli v rámci uzávery neprístupné, patria vyššie položené chodníky, sedlá a štíty hôr, kde treba nechať priestor rôznym prírodným procesom dôležitým pre zachovanie života a biodiverzity v našich horách. Okrem medveďov sa ukladajú na zimný spánok i svište. Kamzíky zas majú v novembri ruju. Na jar potom potrebujú zvieratá pokoj na vyvedenie mláďat.

Turisti si môžu v júni užívať vo vysokohorskom prostredí skoro letné slnečné dni s dobrou viditeľnosťou. Ocenia ju hlavne pri výhľadoch na scenérie štítov alebo z kopcov do dolín.

A ak vám aj počas dovolenky zaprší, niet sa čoho báť. V Tatrách máte pestrú ponuku programu pre vás a vaše deti. Skúste tento čas využiť na návštevu atrakcií, aquaparkov, prípadne si vychutnať oddych vo wellnesse. Dobrým tipom, ako popri tom niečo ušetriť sú aktuálne benefity MYAPLEND – mladší členovia rodiny určite ocenia 20 % zľavu na vstup do Tricklandie v Starom Smokovci, do Kvantaria na Hrebienku, Galérie Tatry Pedal Planet v Novej Polianke či Poliankova v Tatranskej Polianke.

Určite všetkých poteší 15 % zľava na vstup do AquaCity Poprad. Páry, ale aj ostatní návštevníci, sa tu môžu tešiť na saunový svet. Milovníkom dobrého jedla padne vhod zvýhodnené menu vo všetkých reštauráciách APLEND.

Pobyt v našich veľhorách stojí za to a mali by sme si ho vychutnať tak, aby sme si odniesli len pekné spomienky. Ak chcete mať ako prví tie najaktuálnejšie tipy na zľavy a výlety v Tatrách, zaregistrujte sa do vernostného systému MYAPLEND  a vyberajte z množstva benefitov a špeciálnych výhod. Spolu s otvorením chodníkov už pripravujú veľkú súťaž a vďaka registrácii v MYAPLEND o nej budete vedieť medzi prvými.

 

 

Jar na Chate pri Zelenom plese.

Je Zelené pleso skutočne zelené kvôli smaragdom?

FOTO: Petra Tichá

Je to jeden z najobľúbenejších turistických cieľov v Tatrách. Meno vraj dostalo podľa zelených škvŕn na jeho dne, údajne sú to smaragdy, čo je ale isté, už na prvý pohľad si ho nemôžete pomýliť.

Atmosféra vo Vysokých Tatrách je každý deň iná, platí to aj pri tomto ľadovcovom jazere v najvýchodnejšej vysokotatranskej doline. Na jeho južnej strane vidieť Malý Kežmarský štít, na západnej sa vypína Jastrabia veža, neskutočné sú aj výhľady na Veľkú Svišťovku, Predné a Zadné Jatky i Bujačí vrch. Ak fotografujete, budete mať nekonečné množstvo podnetov na dobré fotky.

Z autobusovej zastávky Biela voda sa dostanete k Zelenému plesu asi za štyri hodiny. Vyjsť sa dá aj z Tatranských Matliarov či Tatranskej Lomnice. Napriek trochu dlhšiemu času sa dá táto túra zaradiť medzi menej náročné. Začína sa miernym stúpaním, les sa asi po dvoch hodinách zmení na kosodrevinu, výhľady na Belianske Tatry či hladinu Zeleného plesa sú doslova balzamom na dušu.

Od Zeleného plesa sa dá ísť ďalej k Veľkému Bielemu plesu, je to asi polhodina. Naspäť potom po modrej značke späť na zastávku Biela voda alebo do Tatranskej Lomnice či Tatranských Matliarov. Čo sa týka jedla a ubytovania, vo všetkých APLEND zariadeniach v Tatranskej Lomnici, Starom a Novom Smokovci môžete využiť pri Letnom pobytovom balíku 25% zľavu na polpenziu. Zakúpiť si ho môžete do 11. júna, takže už naozaj niet na čo čakať.

Ak plánujete navštíviť Tatry ešte počas jari, skúste akciu 3+1 noc zadarmo, ktorá platí vo vybraných zariadeniach APLEND až do 15. júna. Zaregistrovať sa dá jednoducho na myaplend.com a vyberať z bohatého balíka výhod.

Registrácia na myaplend.com vám zaberie asi minútu a môžete využívať širokú škálu benefitov. Užite si Tatry počas celého roka a za každého počasia s výhodnými cenami na ubytovanie, zábavu, atrakcie či relax alebo chutnú tatranskú gastronómiu.

Kapustnica vo Vysokých Tatrách.

Gastro turistika: Aj vám po túre v Tatrách chutí viac?

FOTO: Reštaurácia Koliba Kamzík

Naše veľhory sa po zimnom období prebúdzajú k novému životu a ponúkajú stále viac farieb. Lúky v nižších polohách začínajú kvitnúť, svoj vzhľad menia aj lesy. Jarná túra v takomto prostredí je určite zážitkom.

Koliba Kamzík

Vysokohorské chodníky sú do polovice júna uzavreté, ale možností na turistiku po bezpečných trasách je oveľa viac. Kontrast farebnej prírody s okolitými ešte bielymi štítmi je v tomto období nádherný. Rovnako dôležité je aj jedlo a nápoje, ktoré si zoberiete so sebou, prípadne naplánujete po turistickom pochode. V Tatrách nájdete mnoho typov reštaurácií, od tradičných horských chatiek s miestnymi špecialitami až po elegantné reštaurácie s vynikajúcimi gurmánskymi jedlami.

My sme sa po ceste z Hrebienka do Starého Smokovca zastavili v Kolibe Kamzík. Tradičný slovenský drevený interiér pôsobí útulne, na stoloch majú obrúsky s modrotlačou, vo vázach malé kvietky. Teraz na jar sa už dá počas slnečných dní v pohode posedieť aj na krytej terase, ktorá tiež dýcha teplom horskej chalupy. Zaujala nás aj originálna drevená podlaha, ktorá dodáva priestoru tú pravú atmosféru. V takomto interiéri asi nemôžu ponúkať iné ako tradičné slovenské špeciality.

Vybrali sme si na ochutnávku dve jedlá: Zemiakové placky s trhaným morčacím mäsom a Kamzík Tanier plný slovenských tradičných špecialít, ktorý sme mali aj so zvýhodnenou cenou vďaka MYAPLEND menu. Jedlá nám servírovali na tradičných modrých tanieroch a chuťovo sme boli veľmi spokojní. Sladkou bodkou za výborným obedom bola vanilková zmrzlina, ktorej dávame 10 z 10. bodov. Musíme uznať, že Koliba Kamzík určite stojí za vašu pozornosť. A ak máte radi ľudovú muziku, vraj sa máte zastaviť v Kolibe Kamzík v piatok a sobotu po 17-tej, vtedy tam vyhráva živá Cigánska muzika.

Reštaurácia Olívia

Podobné skúsenosti sme mali v Tatranskej Lomnici, konkrétne v Olívia Restaurant, ktorá sa nachádza na prízemí Hotela Kukučka. Vo vnútri pôsobí ako moderná horská chata, interiér v sebe spája pohodlie a pocit, ktorý sa vám bude spájať s Tatrami aj po návrate domov. Doplnky sa taktiež spájajú s tatranskou prírodou, najmä s majestátnymi jeleňmi a v interiéri prevládajú celkovo zemité farby. Personál je veľmi priateľský. Z ponuky sa dajú vybrať jedlá z rôznych druhov mäsa, rýb, nechýba množstvo zeleniny, ak nedáte dopustiť na dezerty, ste na správnom mieste. V kuchyni pripravujú jedlá z čerstvých surovín, sú celkom kreatívni, radosť sa pozerať na ponuku.

My sme neodolali jeleniemu steaku na šípkovej omáčke s ďumbierom a opečenou karlovarskou knedľou a grilovanému steaku z tuniaka v parmezánovo-sézamovej kruste podávaný na kukuričnom pyré s teryaki omáčkou. K jedlu sa výborne hodil pohár kvalitného vína, ale vybrať si môžete aj zo širokej ponuky špeciálnych siežich limonád. Obe z týchto reštaurácií majú na internete aj priaznivé recenzie od viacerých foodblogerov, čo sa potvrdilo aj nám. A ak sa zaregistrujete na www.myaplend.com, máte možnosť využiť zvýhodnené ceny vo viacerých tatranských reštauráciách.

Chata pro Zelenom plese.

Dobehni si po zľavy v Tatrách!

FOTO: Vladimír Šterbák

Predlžujúce sa jarné dni stále viac lákajú do prírody. Ak ide o tatranskú prírodu, zážitky sú o to silnejšie. Vysokohorské chodníky sú síce až do polovice júna uzavreté, ale množstvo výletov či túr si môžete naplánovať už teraz. Ak uvažujete nad letným pobytom v horách, ešte stále sa dá vyberať z rôznych predsezónnych a first minute ponúk. Napríklad členovia vernostného systému MYAPLEND majú možnosť využiť ponuku First Minute leto so zľavami až do 20 % na pobyty v termínoch od 15. júna až do 4. septembra.

Tatry holiday Park

Vysoké Tatry majú množstvo zákutí a svoje obľúbené tatranské miesto si tu nájde naozaj každý. S ubytovaním v Kolibe Kamzík, v najstaršej tatranskej osade Starom Smokovci, to budete mať blízko, či sa vyberiete na Hrebienok, Štrbské pleso alebo do Tatranskej Lomnice. Poctivé slovenské špeciality ocenia aj tí, ktorí sa budú vracať z vysokohorskej túry.

Medzi obľúbené miesta s veľkým výberom tipov na aktívny oddych patrí Štrbské pleso. Na svoje si tu prídu tí, ktorí majú v pláne dať si priadne do tela, ale aj tí, ktorí si chcú len oddýchnuť od bežnej rutiny. Asi najväčšou klasikou je prechádzka okolo jazera. Okrem príjemne stráveného voľného času sa z náučných tabúľ po ceste dozviete aj informácie o jeho histórii, faune a flóre.

Koliba Kamzík

Okrem turistiky ponúkajú Tatry aj relax a zábavu. Ak  sa chystáte do Tatranskej Lomnice, v Hoteli Lujza Major majú zvýhodnenú polpenziu na leto, wellness aj raňajky. Priaznivci aktívneho oddychu, ale aj oddychové typy môžu skúsiť Tatry Holiday Resort vo Veľkom Slavkove. Je tu priestor a vybavenie na rôzne športové aktivity, bazén, fínska sauna i oddychová zóna.

Už teraz máte možnosť prekvapiť členov rodiny či priateľov a zobrať ich do AquaCity Poprad. Radosť bude o to väčšia, že môžete s MYAPLEND ušetriť 15 % na vstupnom. Dobehnite si aj vy po zľavy, kliknite na myaplend.com. Registrácia je bezplatná a úplne jednoduchá, zaberie vám menej ako jednu minútu.  Hneď po registrácii máte prístup k výhodám a je len na vás, aké benefity či zľavy využijete.

Hotel Lujza Major

MYAPLEND nie je len o ubytovaní a reštauráciách, ale aj o množstve výhod, vďaka ktorým zažijete neopakovateľné chvíle v Tatrách.

 

Drevená socha tatranského horského nosiča

Horskí nosiči patria k Tatrám aj v 21. storočí

FOTO: Jozef Navajo Rapant

Technika a technológie idú v súčasnosti míľovými krokmi dopredu. Veľké vzdialenosti prekonávame v rekordne krátkom čase, vo viacerých odboroch a priemyselných odvetviach nám pomáha umelá inteligencia, informácie, ktoré potrebujeme, získame takmer okamžite. Aj v tomto svete, kde mnohé remeslá už dávno zanikli, stále existujú tatranskí horskí nosiči a ich práca je dôležitá. Nejde len o nejaký druh folklóru.

Náplň ich práce je pritom približne taká istá ako bola v druhej polovici 19. storočia, kedy začali prví nosiči vo Vysokých Tatrách pomáhať turistom a prepravovať tovar. S rozmachom turistického ruchu pribúdali vysokohorské chaty, na ktoré bolo treba nosiť tovar a materiál. Svoju úlohu zohral aj Uhorský karpatský spolok, ktorý vznikol v roku 1873, a umožnil sprístupnenie tatranských dolín verejnosti.

Horskí nosiči sa postupne stali dôležitou súčasťou miestneho hospodárstva, okrem toho dokážu poradiť turistom, dokonca, ak je to potrebné, aj sa zapojiť do záchranných akcií. Dnes sú stále neodmysliteľnou súčasťou našich veľhôr. Ak niektorého z nich stretnete na túre, spravte mu miesto na chodníku, aby mohol plynulo prejsť. S nákladom, ktorý nesú do kopca, treba vážiť každý krok a neplytvať energiou.

Pre mnohých návštevníkov Tatier je stretnutie s nosičom silným zážitkom. Tiež ste potom rozmýšľali, koľko by ste toho dokázali vyniesť niekam na chatu vy? Nech je vaša odpoveď akákoľvek, táto práca vyžaduje vynikajúcu fyzickú kondíciu i mentálne silného človeka. V roku 2018 zapísali horské nosičstvo do Zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska.

Medzi známych nosičov v období po druhej svetovej vojne patril Ondrej Hudáček z obce Lendak, ale aj jeho žena Mária, ktorá sa po štyridsiatke stala profesionálnou nosičkou. Rekordérom je Laco Kulanga, ktorý v roku 1993 vyniesol na Zamkovského chatu náklad vážiaci 207,5 kilogramu. Legendou je aj Viktor Beránek z Chaty pod Rysmi, v roku 2004 sem vyniesol náklad vážiaci 122 kilogramov (zdroj: sk.wikipedia.org). Nosiči si každý rok merajú svoje schopnosti na niekoľkých súťažiach, najznámejšia je Sherpa rallye.

Ich služby dnes využíva šesť tatranských chát (Chata pod Rysmi, Téryho chata, Zamkovského chata, Zbojnícka chata, Skalnatá chata, Rainerova chata) počas všetkých ročných období, nezriedka aj vo veľmi zlom počasí. Horské nosičstvo mnohí považujú za svoje poslanie a často aj zmysel života.

Lyžovačka v Tatrách.

Na Veľkú noc vymeňte bicykel za lyže

FOTO: Daniela Pitoňáková

Aj keď v kalendári už máme jar, do Tatier sa vrátilo zimné počasie. Minulý týždeň tu nasnežilo 20 centimetrov nového snehu, na celý veľkonočný týždeň hlásia mínusové nočné teploty a cez deň len kúsok nad nulou. To znamená, že počas Veľkej noci nás čakajú vo Vysokých i Nízkych Tatrách skvelé podmienky na lyžovačku.

Ak ste už vytiahli bicykel a lyže odložili do pivnice či garáže, je čas vybrať ich späť a využiť snehové podmienky v našich veľhorách. Veľká noc na lyžiach má svoje čaro a snežiť by malo aj týždeň po nej, preto niet na čo čakať. Veríme, že ste sa ešte nenabažili pohybu na lyžiach, pretože Tatry ponúkajú stále veľa príležitostí.

Okrem dobrých snehových podmienok máte možnosť získať aj skipasy za super ceny a s MyAplend vernostným systémom navyše aj množstvo benefitov na zážitky v Tatrách. Užite si aktívny pohyb a výhľady na okolitú scenériu štítov a dolín. Na takmer 25 kilometroch zjazdoviek si vyberú nielen skúsení lyžiari, ale aj začiatočníci a rodiny s deťmi. Najvyššie položená tatranská osada Štrbské pleso ponúka vo svojom blízkom okolí svahy Predného Soliska s traťami pre pokročilých i tých menej zdatných vyznávačov lyžovania.

K skvelej lyžovačke neoddeliteľne patrí aj zaslúžený oddych a kvalitné služby. Po tom, ako si dáte poriadne do tela dobre padne wellness a pohodlie v príjemnom prostredí. Hneď pri Novom Štrbskom plese nájdete Hotel Ovruč, ktorého wellness môžu využiť aj hostia z blízkych apartmánov Lake Resort

Vyberte sa na Veľkú noc do Tatier a zmeňte každodennú realitu za zasneženú rozprávkovú scenériu našich veľhôr. Navyše s vernostným programom MyAplend na vás čaká množstvo výhod. Stačí sa zaregistrovať na myaplend.com získate možnosti využívania rôznych zliav a benefitov. Nie je tu žiadna viazanosť ani podmienky. Je len na vás, aké benefity či akcie využijete.