V Západných Tatrách pribudol šestnásť metrov dlhý most. Postavili ho ľudia z komunity turistického klubu Hikemates.
Západné Tatry majú po nedávnej brigáde o nový príspevok do súboru tatranskej turistickej infraštruktúry viac. Nový 16 metrov dlhý mostík pri rázcestníku Pod Bystrou v Bystrej doline bude slúžiť turistom na Tatranskej magistrále dlhé roky. Zaslúžila sa o neho komunita turistického klubu Hikemates, budovalo ho 35 dobrovoľníkov a išlo už o ich druhú tohtoročnú bridádu v rámci projektu Hore dobre s Kofolou.
Za vznikom nového mosta, ako informuje webová stránka Hikemates je spoločná spráca dobrovoľníkov, zamestnancov spoločnosti Kofola a tímu Hikemates. Ich cieľom bolo obnoviť turistickú infraštruktúru na jednom z veľmi frekventovaných úsekov Tatranskej magistrály a prispieť tak k väčšej bezpečnosti turistov a priechodnosti trasy.
Samotnej stavbe predchádzalo nielen piatkové spoločné posedenie večer pred brigádou, ale aj sobotné prenášanie materiálu a náradia do horského prostredia. „Nasledovalo pílenie, opracovanie jednotlivých častí konštrukcie a samotná montáž mosta. Organizátori si po dokončení stavby neodpustili ani tradičný „záťažový test“. Všetci účastníci brigády sa postavili na nový most a spoločne sa odfotili. Most skúšku bez problémov zvládol,“ uvádza webová stránka.
Pripomeňme, že projekt Hore dobre s Kofolou sa dlhodobo venuje obnove turistických chodníkov, mostov, útulní, smerovníkov a inej nielen tatranskej turistickej infraštruktúry a usiluje sa zapájať verejnosť do ochrany a rozvoja horského prostredia.
Po brigáde v Západných Tatrách plánujú organizátori 23. a 24. júla zorganizovať brigádu v Mlynickej doline, kde budú opravovať turistický chodník.
Autor titulnej fotografie: zdroj Hikemates
Tento text vám do zvukovej podoby načítal neurálny hlas.




