Romantika v Tatrách

Foto: Vicktor Belicak

Valentín je obľúbeným sviatkom medzi mladými, no nezaostávajú ani staršie generácie. Čo tak stráviť tento sviatok zaľúbených v našich veľhorách? Prinášame vám tipy na 6 top miest, ktorých romantická atmosféra je prudko návyková.

  1. Jazierka lásky

 Tip pre tých, ktorí majú radi nenáročné prechádzky, romantickú atmosféru a samozrejme krásu nášho Štrbského plesa. Jazierka lásky nájdete pomerne rýchlo. Sú riadne značené už priamo od parkoviska, ktoré sa nachádza v bezprostrednej blízkosti. Ak budete mať chuť, prechádzku si môžete predĺžiť až na Štrbské pleso.

2. Popradské pleso

 Ak sa vám Jazierka lásky zdajú príliš ľahko prístupné, potom máme pre vás druhú možnosť, ktorá jednoznačne stojí za to. Popradské pleso má počas zimy neskutočné čaro. Vedie sem plynulá asfaltová cesta, ktorá vám značne uľahčí celú prechádzku. V cieli vás čakajú aj dve horské chaty, a to Chata pri Popradskom plese a Majláthova chata. Na oboch si môžete vychutnať vynikajúce jedlo, teplý čaj a kochať sa pohľadom na Popradské pleso v pozadí s mohutnými tatranskými štítmi.

3. Lavička lásky s výhľadom na Kriváň (Podbanské)

Rozhranie Vysokých a Západných Tatier ponúka turistom či návštevníkom niekoľko nádherných miest. To najromantickejšie je však len jedno. Je ním lavička, z ktorej sa vám naskytne dychberúci pohľad na samotný symbol nášho Slovenska – Kriváň. Tomu sa povie romantika. Okrem iného je to aj skvelý fotopoint. 

4. Srdiečko v Jasnej

 Nezabudli sme ani na tých, ktorí to majú bližšie do Nízkych Tatier. Čo tak prechádzka Demänovskou dolinou s cieľom v obľúbenej Jasnej? Tam na vás čaká ďalší vyhľadávaný fotopoint, takzvané Srdiečko.

srdiečko v jasnej

5. Chodník korunami stromov

Večerná prechádzka po Chodníku korunami stromov je romantika sama osebe. Ligotajúce sa svetielka, vrcholky stromov a výhľad na Belianske Tatry – to všetko vás čaká počas návštevy tohto magického miesta. Navyše, v stredu, piatok a v sobotu môžete zažiť na tomto chodníku aj večernú prechádzku priamo pod hviezdami.

chodník v korunách stromov

6. Podtatranské múzeum v Poprade

 Tí, ktorí radi objavujú a spoznávajú históriu si prídu na svoje v Podtatranskom múzeu v Poprade, kde na nich čaká okrem iných zaujímavých exponátov aj unikátna expozícia Kniežaťa z Popradu a jeho hrobka. Ide o archeologický nález európskeho významu. Prehliadku môžete spojiť s večernou prechádzkou po meste.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

3.9 / 5. 7

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu