Tatry z výšky

Fotografia: Leszek Wybraniec

Vidieť Tatry zo sedla e-biku je zážitok, ktorému sa máločo vyrovná. Práve letné obdobie je časom, keď sú podmienky na tento druh aktivity ideálne. Okrem množstva turistických chodníkov máme v Tatrách aj niekoľko oficiálnych značených cyklociest. Jednu z nich sme si na e-biku sami vyskúšali a boli sme nadšení. Úsmev na perách, spomienky na detstvo a pocit slobody, tieto emócie sa dostavili s prvým šliapnutím do pedálov.

Poďme ale pekne po poriadku. Elektrické bicykle sme si objednali na webe Areálu bežeckého lyžovania SNOW www.abl.sk. Keďže sme členmi MYAPLEND, pri objednávke sme túto informáciu uviedli do poznámky a pri prevzatí bicyklov sme dostali 10% zľavu. V Tatranskej Štrbe a na Štrbskom Plese si môžete e-bike vyzdvihnúť zadarmo alebo vám ich za príplatok dovezú kdekoľvek v Tatrách.

K e-bikom sme si mohli zapožičať aj cyklistické prilby. Po krátkej inštruktáži sme sa vydali na Popradské pleso, ktoré je obľúbeným cieľom turistov a východiskovým bodom pre množstvo turistických trás. Napríklad pre výstup na Rysy, Sliezsky dom a ďalšie vysokohorské chaty. K tomuto horskému jazeru vedie cyklotrasa značená modrou farbou a označovaná za stredne náročnú. Celá trasa vedie po asfaltovej ceste, ktorá zároveň slúži aj ako chodník pre peších turistov. Aj keď na nás čakalo necelých 6 km s prevýšením 262 m, e-bike nám ponúkol úplne nový pohľad na svet.

Ak ste na bicykli nesedeli roky a máte strach, že by ste to nezvládli, obavy naozaj nie sú a mieste. E-bike sa jednoducho ovláda a poskytne vám maximálne zvýšenie výkonu pri stúpaní do tatranských kopcov. Môžeme povedať, že sme takmer ani nešliapali, ale skôr sme sa „viezli hore kopcom“. Bonusom je zážitok, na ktorý len tak nezabudnete.

Vráťme sa ale k trase. Zo Štrbského Plesa sme prešli na rázcestie Cesty slobody pri Popradskom plese, ktoré je označené ako začiatok cyklotrasy vedúcej nádhernou Mengusovskou dolinou. Najprv trasa viedla takmer po rovine, postupne začína cesta stúpať a kľukatiť sa, čo pre e-bike nebol žiaden problém. Po prekonaní zvlneného terénu sme vyšli z lesa a postupne sa nám odkrývali priestranstvá s výhľadmi na okolité štíty. Tu nás čakalo už len mierne stúpanie. Po ceste si môžete oddýchnuť na niekoľkých odpočívadlách a naplno si vychutnať okolitú prírodu.

K Popradskému plesu sme sa na elektrických bicykloch dostali približne za 40 minút, na klasickom bicykli by cesta trvala približne raz toľko. Na mieste si určite urobte prechádzku okolo vodnej hladiny, má to svoju atmosféru. Prípadne môžete navštíviť Symbolický cintorín asi 15 minút peši od plesa. Naspäť sa vraciame tou istou cestou. Odmenou na koniec je skvelý zjazd Mengusovskou dolinou. Na konci asfaltky odbočíme doprava a miernym stúpaním sa dostaneme späť na Štrbské Pleso k Areálu bežeckého lyžovania SNOW.

Ak sa cez leto chystáte do Tatier, e-bike je určite to, čo chcete zažiť. My si to rozhodne zopakujeme.  Nezabudnite, že s MYAPLEND máte na požičanie e-bike od www.abl.sk zľavu 10%.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

5 / 5. 1

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu