Záver prázdnin v Tatrách

Predĺžený víkend v Tatrách by bol výborným finále prázdnin, no Horská záchranná služba upozorňuje, že bude pršať, preto treba každú túru vhodne naplánovať.

Vo Vysokých Tatrách bude pršať až do soboty, v Západných Tatrách slniečko na pár hodín vykukne v piatok a v Nízkych Tatrách si miestami turisti užijú jeho lúče v sobotu. Dnes by sa v našich veľhorách mohli vyskytnúť aj búrky spojené s prudkým lejakom, krúpami a nárazmi vetra. Preto treba v horách veľmi zodpovedne plánovať nástup na tatranské chodníky, dĺžku túry, výkonnosť a vhodné oblečenie.

A najmä opatrnosť je na mieste. Včera si napríklad v závere Tichej doliny vážne zranila tvár i ruku cyklistka, ku ktorej privolali pomoc záchranárov zo Západných Tatier. Aj zranenie členka či chodidla, čo sa ľahko stane po daždi na šmykľavých chodníkoch, môže znepríjemniť pobyt v horách. Takúto skúsenosť majú za sebou český turista a litovská turistka, ku ktorým v pondelok privolali pomoc na Zamkovského chatu, lebo pre bolesti nemohli pokračovať v túre samostatne.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.3 / 5. 9

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu