Štrbské Pleso

Tatranskí dovolenkári majú v týchto dňoch smolu. Nad pohorím sa bude minimálne do štvrtku zaťahovať oblačnosť a meteorologovia hlásia súvislý dážď. Náročnejšie túry ani neplánujte.

Na dnes popoludní vyhlásili horskí záchranári výstrahu prvého stupňa pred búrkami, ktoré majú byť spojené s prudkým lejakom, a to pre celú oblasť Tatier. Najmä v tomto počasí sú nebezpečné snehové polia, ktoré sa vyskytujú vo vyšších polohách Vysokých Tatier. Hlavne zrána, keď sa turisti vydávajú na chodníky, a v tienistých miestach celý deň, sú zamrznuté a na prechod nebezpečné. Horská záchranná služba odporúča turistické mačky, paličky alebo cepín a zvýšiť opatrnosť.

V Západných Tatrách sú ešte stále úseky, ktoré sú horšie priechodné – napríklad Žľab pod Smrekom v Jamníckej doline, alebo zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné). Dôvodom je množstvo popadaných stromov. Pri plánovaní túr treba zobrať do úvahy, že strhnuté a v zlom technickom stave sú aj mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Nízkych Tatrách Horská záchranná služba upozorňuje na ťažšiu priechodnosť červeného TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku, červeného TZCH z Ludrovej na Salatín. Niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu