Západné Tatry

Meteorológovia vydali na dnes v súvislosti s búrkami výstrahy prvého stupňa pre celé územie Slovenska. Platia od poludnia. Zvýšená pravdepodobnosť výskytu búrok s prudkým lejakom a nárazmi vetra sa očakáva aj v celej oblasti Tatier.

 Horskí záchranári vydali výstrahu prvého stupňa pred búrkami. Očakávajú sa v celej oblasti Tatier a majú byť spojené s prudkým lejakom a nárazmi vetra, a to 65 až 85 km/hodinu. Varovanie treba brať vážne a neplánovať si výlety do hôr v popoludňajších hodinách.

Vo Vysokých Tatrách ešte stále možno vo vysokých polohách nad 2000 metrov n. m. naraziť na snehové polia, ktoré sú na tienistých lokalitách zamrznuté a nebezpečné. Horská záchranná služba odporúča pribaliť turistické mačky, paličky alebo cepín a zvýšiť opatrnosť pri pohybe.

Pozorne si treba naštudovať aj trasu, pretože po zime sú viaceré doliny a chodníky v Západných a Nízkych Tatrách ťažšie priechodné pre popadané stromy a kríky. Takýmto príkladom je Jamnícka dolina, ktorej priechodnosť je po spadnutej lavíne stále obtiažna.  

Počasie, ktoré turistom nepraje, meteorológovia predpovedajú aj na štvrtok, keď má byť nad celými Tatrami zamračená obloha. Postupne vyjasňovať sa má až v piatok. 

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu