Záchranárska akcia v masíve Baraních rohov.

Ak pôjdete v týchto dňoch do Tatier, pripravte sa na zmeny počasia, prehánky a nebezpečné chodníky. Aj v pondelok (18. 9.) pomáhali horskí záchranári turistovi, ktorý spadol v exponovanom

teréne pri zostupe zo sedla medzi masívom Baraních rohov. 

Horská záchranná služba na dnes nevydala žiadne mimoriadne výstrahy, no platí, že v najbližších dňoch bude v celej oblasti Tatier premenlivé počasie s početnými zrážkami a ak sa vydáte na turistické chodníky, treba si do sebou zobrať nielen vhodné oblečenie a obuv, ale aj veľkú dávku opatrnosti.

Stať sa môže všeličo a niekedy je k nešťastiu s nepríjemnými následkami naozaj veľmi blízko. V pondelok (18. 9.) pomáhali horskí záchranári slovenskému turistovi, ktorý sa pošmykol pri zostupovaní zo sedla v masíve Baraních rokov. Ako uvádza webová stránka Horskej záchrannej služby, muž si pádom spôsobil poranenie hlavy a početné povrchové poranenia. Na miesto bola vyslaná posádka Vrtulníkovej záchrannej zdravotnej služby z Popradu, ktorá do terénu transportovala aj dvoch horských záchranárov. Muža po ošetrení odviezli do popradskej nemocnice.

Ak plánujete v najbližších dňoch túry a športový relax v Tatrách, treba zobrať do úvahy, že prielom Dunajca v Pieninách je síce otvorený, ale na chodníku prebiehajú dokončovacie práce. Horskí záchranári na svojej stránke tiež vystríhajú pred prechodom zeleného TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné), ktorý je zle značený a má pre množstvo popadaných stromov obmedzenú priechodnosť.  Podľa stránky HZS strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Pre Nízke Tatry platí upozornenie, že v dôsledku množstva popadaných stromov sú ťažko priechodné červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku, červený TZCH z Ludrovej na Salatín.

Viac informácií o počasí i výstrahách pre turistov treba hľadať na stránke Horskej záchrannej služby.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.4 / 5. 10

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu