Tatry budú počas nasledujúceho víkendu usmoklené. Návštevníci veľhôr by si mali plánovať aj iné aktivity ako iba výlučne turistiku a do batohov si pribaliť oblečenie do dažďa.

V celej oblasti Tatier meteorológovia predpovedajú na najbližšie dni dážď a ochladenie. Dokonca, v pondelok by malo vo vysokých polohách veľhôr aj snežiť. Dnes sa môžu vyskytnúť aj búrky spojené s prudkým lejakom a nárazmi vetra rýchlosti až 85 km/h. Aj Horská záchranná služba preto v tomto premenlivom počasí turistom odporúča skoré nástupy na túry a oblečenie do dažďa.

Všímať si treba aj upozornenia horských záchranárov, ktoré varujú pred naplánovaním si túr v miestach, ktoré sú horšie priechodné pre popadané stromy. Takými sú v Západných Tatrách zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné), strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

V Nízkych Tatrách sú popadané stromy prekážkou na červenom TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku a červenom TZCH z Ludrovej na Salatín.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

5 / 5. 4

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu