Horskí záchranári naďalej varujú pred pohybom vo voľnom teréne

V celej oblasti Tatier znížila Horská záchranná služba stupeň lavínového nebezpečenstva na dvojku, teda na mierne. Pády lavín ale hrozia i naďalej, záchranári varujú pred pohybom vo voľnom teréne.

Plánovanie aktivít na blížiaci sa víkend preto treba podriadiť tomuto varovaniu. Vo Vysokých Tatrách je od 30 do 60 cm nového snehu, ktorý je na pešie zdolávanie veľmi náročný. Na hrebeňoch hôr sú preveje, ktoré hrozia aj samovoľným pádom. Podobne je to aj v Západných Tatrách. Počas soboty sa aj tu očakávajú nízke teploty vzduchu. Čo sa týka turisticky značených chodníkov, tak zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) a zelený TZCH Prosečné – Dol. Borovianky je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou pre množstvo popadaných stromov a zarastanie krami. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

V Nízkych Tatrách treba čakať od 20 do 50 cm nového snehu. Aj tu platí opatrnosť pri plánovaní túr. Pohyb aj na značených chodníkoch je fyzický veľmi náročný, hrozí únava a vyčerpanie.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu