Na tatranských chodníkoch prestali platiť obmedzenia, no Horská záchranná služba vydala pre turistov výstrahu prvého stupňa pred búrkami.

V celej oblasti Tatier je vyhlásená výstraha pred búrkami, ktoré majú byť spojené s prudkým lejakom. Navyše, vo vysokých polohách nad 2000 metrov n. m., je častý výskyt súvislých snehových polí, zrána a v miestach v tieni sú tieto polia tvrdé ako betón. Horskí záchranári preto odporúčajú pribaliť si do výbavy turistické mačky, paličky alebo cepín a zvýšiť opatrnosť pri pohybe. Pri plánovaní túr, ktorým sa po zrušení uzávery už nekladú väčšie prekážky, treba pamätať na to, že teplota vzduchu sa pohybuje pod nulou.

V Západných Tatrách stále platí, že v žľabe pod Smrekom v Jamníckej doline sú popadané stromy po spadnutej lavíne a úsek je horšie priechodný. V Nízkych Tatrách boli niektoré turistické trasy pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Vo Vysokých Tatrách stále platí dôrazné  odporúčanie nepoužívať úsek chodníka – magistrály rázcestie Trigan – Popradské pleso (červená značka), ako náhrada sa odporúča zelený turisticky značený chodník.

V Západných Tatrách Horská záchranná služba upozorňuje na Jamnícku dolinu, tá je po spadnutej lavíne plná popadaných stromov, a teda ťažšie priechodná.

Podobné upozornenie platí pre Nízke Tatry – pre popadané stromy sú ťažko priechodné červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku a červený TZCH z Ludrovej na Salatín.  trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu