Podľa predpovedí bude v sobotu slnečno, no v nedeľu sa počasie zvrtne a okrem dažďa hrozí vo Vysokých a Západných Tatrách sneženie. Aj tomu treba prispôsobiť turistické plány.

Pred nami je podľa predpovedí meteorológov posledná sobota babieho leta. V nedeľu sa má nad Slovenskom zamračiť, vo Vysokých a Západných Tatrách by sa mali objaviť aj snehové prehánky. A od budúceho týždňa sa majú radikálne znížiť denné teploty. Ak plánujete ísť do hôr na obidva víkendové dni, treba tejto situácii prispôsobiť aj obsah vášho batoha a turistické či cykloturistické plány.

Horská záchranná služba upozorňuje, že prielom Dunajca je už síce otvorený, ale stále tam prebiehajú dokončovacie práce. Pre Západné Tatry vydala výstrahu týkajúcu sa zeleného TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné), ktorý je zle značený a má obmedzenú priechodnosť  pre spadnuté stromy.  Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Pre Nízke Tatry platí upozornenie horských záchranárov, že pre množstvo popadaných stromov sú ťažko priechodné: červený TZCH z Ludrovej na Salatín. „Niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi,“ uvádza stránka Horskej záchrannej služby.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.4 / 5. 10

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu