Autor titulnej fotografie: Nikolas Reguly

Počasie počas víkendu návštevníkov Tatier nepoteší. V sobotu bude snežiť, v nedeľu v Nízkych Tatrách pršať. Vyhlásený je druhý stupeň lavínového nebezpečenstva.

V celej oblasti Tatier sa na chodníkoch nachádza súvislá vrstva ľadu a ubitého snehu. Horská záchranná služba varuje pred rizikom pošmyknutia a odporúča, aby turisti nezabudli na zimnú výbavu, teda pevnú obuv, turistické mačky, paličky alebo cepín.

Vyhlásený je druhý stupeň, teda mierne lavínové nebezpečenstvo. Do toho vstupuje aj nie veľmi priaznivé počasie. Hoci dnes je v Tatrách polooblačno a príjemná zima od mínus dva do mínus štyri stupne Celzia vo všetkých strediskách, v sobotu bude snežiť a v nedeľu dokonca v Nízkych Tatrách aj pršať. Teploty klesnú na nulu.

Stále platí, že chata Plesnivec je do júna budúceho roku čiastočne uzavretá, servis poskytuje iba počas víkendov. A turisti tiež musia rátať s možným ďalším zosuvom časti chodníka z Hrebienka na Rainerovu chatu, vstúpiť sa tam dá na vlastné riziku. Miesto možno obísť spodným chodníkom okolo Bilíkovej chaty.

V Západných Tatrách platí naďalej výstraha HZS týkajúca sa obmedzenej priechodnosti zeleného TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné), ktorý je pre popadané stromy zle značený. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

V severných žľaboch centrálneho hrebeňa Nízkych Tatier je veľké množstvo nafúkaného nestabilného snehu, hrozia tam lavíny. Horskí záchranári tiež upozorňujú, že niektoré turistické trasy v Nízkych Tatrách boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.5 / 5. 11

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu