strážca prírody TANAP

Kto sa môže stať strážcom prírody? Je rozdiel medzi profesionálnym a dobrovoľným strážcom? A kedy vyťahujú pokutové bloky? Tak aj na tieto otázky vám odpovie najnovší diel podcastu S batohom cez hory.

Vladko a Tánička sa zhovárajú o výnimočnom povolaní strážcu prírody a inšpirovali sa prácou Jána Hoľmu, ktorý toto povolanie v Tatranskom národnom parku vykonáva už pätnásť rokov. Vysvetľujú, že nie je iba o pokutách, hoci, keď treba potrestať drzých návštevníkov hôr, aj tie sú potrebné. Omnoho dôležitejšie v pracovnej náplni strážcu prírody je napríklad vyhľadávanie čiernych skládok, nelegálnych ťažieb či pokusov o pytliactvo, ale aj monitoring zveri, ktorý sa mení na dobrodružstvo, ak treba stráviť v hore aj noc. Ale o tom viac, ak si aktuálny diel podcastu S batohom cez hory vypočujete.  

 Témami podcastov, ktoré sa začali nahrávať v júli 2021, boli doposiaľ tatranské chaty, doliny, štíty, plesá, udalosti, záhady, patróni, zaujímavosti, jaskyne, špeciality, pravidlá a bezpečnosť návštevníkov v Tatrách, ale Vladko a Tánička nahrali aj niekoľko špeciálov. Všetky si môžete vypočuť, keď kliknete na stránku www.cezhory.sk/podcasty. V archíve je päťdesiatdva dielov, podcast o strážcovi prírody je päťdesiaty tretí.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.1 / 5. 29

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu