Od tretej júlovej dekády návštevníkom Tatier počasie neprialo. Tento víkend si už ale prídu na svoje. Nad horstvom bude konečne svietiť slnko a zmiernili sa aj výstrahy Horskej záchrannej služby.

Horskí záchranári ale turistov upozorňujú, že v celých Tatrách sú po intenzívnych dažďoch z minulých dní turistické chodníky podmočené a blatisté. Odporúčajú teplé oblečenie a pevnú obuv a pri pohybe na nich zvýšiť opatrnosť a najmä, nepreceniť sily. Iba včera zasahovali záchranári pri niekoľkých prípadoch nevoľnosti pod a na Hrebienku, ale riešili aj vyčerpanosť a následný pád turistu na Tatranskej magistrále medzi Hrebienkom a Sliezskym domom. O pomoc požiadala aj rodina, ktorej sa neohlásil otec, ten sa mal nachádzať v okolí Slavkovskej vyhliadky. Aj tento prípad sa skončil šťastne.

Ak plánujete túry do Tatier, majte na mysli aj zmeny počasia. Kým v Nízkych a Západných Tatrách bude až do konca víkendu slnečno, vo Vysokých Tatrách sa v nedeľu zamračí a meteorológovia predpovedajú súvislý dážď. Na stránke Horskej záchrannej služby by ste si mali naštudovať aj informácie o ťažšej priechodnosti chodníkov v Západných a Nízkych Tatrách, ktoré sú zavalené popadanými stromami a zarastené kríkmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

5 / 5. 5

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu