Nič nepoteší návštevníka Tatier momentálne viac ako pohľad na predpoveď počasia. Až do konca týždňa má byť v celej oblasti našich veľhôr krásne a slnečno. Výstrahy si dali voľno.

Horská záchranná služba nevydala pre Vysoké Tatry žiadnu výstrahu. Je slnečno a do konca týždňa žeravý kotúč zatiahne obláčik iba občas. Kto si nechal dovolenku na tieto prvé septembrové dni, zdá sa, že vyhral. No aj napriek tomu platí, že na túry radšej štartujeme skoro ráno, nezabúdame na tekutiny a občerstvenie a aj teplejšie oblečenie, lebo vysoko v horách býva chladnejšie. A v Tatrách bude „tesnejšie“. Priaznivé počasie bude chcieť na pobyt v horách využiť viac návštevníkov.  

Pri plánovaní túr v Západných Tatrách treba akceptovať, že zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) je zle značený, záchranári upozorňujú na jeho obmedzenú priechodnosť, ktorá je spojená s množstvom popadaných stromov a zarastanie krami. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

V Nízkych Tatrách sú pre množstvo popadaných stromov ťažko priechodné: červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku, červený TZCH z Ludrovej na Salatín. Horská záchranná služba informuje, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.3 / 5. 9

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu