Legendárna kadibúdka na Rysoch neodolala víchrici

Jednoznačne najvyššie položenú latrínu na Slovensku zničil v nedeľu v noci vietor, ktorý miestami naberal rýchlosť viac ako 170 kilometrov za hodinu.

Kadibúdka nachádzajúca sa kúsok od Chaty pod Rysmi, pomaľovaná motívmi tatranskej prírody s typickými rastlinami, zvieratami, štítmi, slnkom a modrou oblohou, už je len spomienkou na fotografiách. Po veternej smršti zostali na mieste rozhádzané a polámané dosky, niektoré odnieslo aj stovky metrov od chaty. Našťastie sa to stalo v noci a v záchode nikto nebol.

Už pár hodín po udalosti sa objavovali na sociálnych sieťach návrhy na jej znovuobnovenie. Vzhľadom na to, že o niekoľko dní začne platiť uzávera vysokohorských turistických chodníkov v Tatrách, do ktorej patrí aj Chata pod Rysmi, bude dosť času na naplánovanie a výstavbu novej.

Mnohí turisti majú na tento asi najznámejší záchod na Slovensku svoje spomienky. Výhľad cez typické vyrezané srdiečko vo dverách na okolitú scenériu štítov patril medzi nezabudnuteľné. Medzi silné zážitky môžeme zaradiť aj čakanie v rade pred touto kadibúdkou, keďže výstup na Rysy patrí medzi najpopulárnejšie tatranské túry.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.4 / 5. 13

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu