Kriváň z Podbanského

Nedá sa inak. Hory sú naša najlepšia modelka. V každej minúte iné, vždy čarovné a prekvapujúce. Je dobre, že sa o momenty, ktoré nadchli vás, delíte aj s ostatnými. Len tak ďalej. Príroda je čarodejka, ktorá nepatrí iba do rozprávok

Tatry sú srdce Slovenska. Milujeme ich a netreba k tomu ani veľa slov. Stačí táto fotografia Kriváňa z Podbanského od HorsanaŠpacír. Ktovie, možno nás nabudúce upozorníte na iné zasnežené krásavice.

Momentka zo sčítavania kamzíkov od Jána Hlavču. Sčítavanie sa robí dvakrát do roka – počas jesene a na jar, to jesenné sa sústreďuje na početnosť kmeňových stavov pred zimou. Viem, že si ma dobrovoľníci všimli. Takže teraz sa poobzerám, zapózujem, aby si ma dobre zaznamenali. Lebo moja populácia tak trochu stagnuje a je ma menej ako napríklad v rokoch 2014 až 2017.

Tatry sú krásne zo všetkých uhlov. Aj vtedy, keď sa z nich tešíme počas jazdy vlakom. Panoráma je to úchvatná. Čo myslíte? Jacek Wolfgang si to už nemusí dokazovať. Spúšť stlačil z vlaku na trase Praha – Košice.

Začínajú mrznúť plesá. Filip Hrebenda na to upozornil unikátnym záberom na Zelené pleso a pýta sa, kedy ste tam boli naposledy? Lebo ono sa bude meniť s každým dňom a s každým stupňom do mínusu na teplomeri.

Príroda je mocná čarodejka. A žiť sa dá kdekoľvek a za akýchkoľvek okolností. Aj z mála, ako dokazuje záber Lilie Grynenko. Ako tento strom. Tak nejako nám kedysi zobrazovali zázračný koreň žeň šeň.

Inokedy sa zasa príroda sama nevie rozhodnúť, čomu práve v danej chvíli dá prednosť. Či zasneženej panoráme hôr, alebo dúhe nad nimi. Záber Matúša Tekelyho návštevníkov našej facebookovej skupiny nadchod. Wow…, komentoval Jan Johan Spillberk.

Trochu nostalgie nezaškodí. Anka Záhorčáková si takto zaspomínala na výstup na Slavkovský štít. No fotky Petra Arpáša sú ešte nostalgickejšie. Páni v kravate pod Lomnickým štítom a Vidlovým hrebeňom. Asi si odskočili do Enciánu na kávu, poznamenal Kazimír Štubňa. Tatry a výlety pod končiare asi mali radi, lebo zapózovali ešte raz. A možno nechtiac, ako komenoval Kamil Sobotovič, vzdali hold aj inej osobnosti našich dejín. Pozrite sa na to.

Strážia dom i záhradu. Prečo by nemohli brigádničiť aj pri Chate pri Zelenom plese? Elánu majú dosť. Aspoň to tak vyzerá na fotke Jána Husára. 

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.4 / 5. 10

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu