Vladko a Tánička v podcastoch S batohom cez hory učia deti láske k horám

Chcete sa niečo zaujímavé dozvedieť o inšpiratívnych povolaniach, ktoré súvisia s Tatrami a zároveň získať originálne tatranské tričko? Sledujte podcast S batohom cez hory, zahlasujte za neho v ankete a desiatich z vás odmeníme nádhernými detskými tričkami s tatranskou tematikou.

Témami podcastov, ktoré sa začali nahrávať v júli 2021, boli doposiaľ tatranské chaty, doliny, štíty, plesá, udalosti, záhady, patróni, zaujímavosti, jaskyne, špeciality, pravidlá a bezpečnosť návštevníkov v Tatrách, ale Vladko a Tánička nahrali aj niekoľko špeciálov a momentálne sa venujú tradičným i menej známym tatranským povolaniam. Všetky si môžete vypočuť, keď kliknete na stránku www.cezhory.sk/podcasty. V archíve je viac ako polstovka dielov.

Kto a čo všetko sa za výrobou podcastov, ktorých základným cieľom je naučiť deti láske k horám, skrýva?

Sú nimi tínedžeri Vladko Suchanič a Tánička Altusová, textové predlohy má na starosti dramaturgička Bábkového divadla v Žiline Petra Tvrdá Štorcelová a nahrávanie Jaroslav Kizek zo spoločnosti MKreo. A pred nahrávaním je i kopec hodín práce s textom, jeho úpravou, a potom hlasové skúšky a iné potrebné veci, aby sa podcasty dobre počúvali a boli prístupné vnímaniu detí.

Deti treba k láske k horám vhodne motivovať . Počúvanie podcastov je na to ideálne
Deti treba k láske k horám vhodne motivovať . Počúvanie podcastov je na to ideálne. Autor fotografie: Outdoormamas

A čo protagonistov na výrobe najviac oslovuje? Vladko hovorí, že najskôr to bola chuť porozprávať ostatným, čo všetko sa na potulkách najmä tatranskými chodníkmi dozvedel a čo zažil, ochutnal, aké chaty či plesá navštívil a najmä, čo o veľhorách zaujímavé prečítal. Lebo je to knihomoľ. Tánička má zase veľký vzťah k ekológii, a tak sa témami podcastov stalo to, ako sa deti majú správať v prírode, čo robiť a čo nie, aby ušetrili jej krásu aj na neskôr. 

Podcast s Batohom cez hory je ale určený nielen deťom, ale aj starostlivým rodičom, ktorí hľadajú pre svoje deti kvalitný obsah na sociálnych sieťach. Má byť rozumnou náhradou mnohokrát bezmyšlienkového obsahu, ku ktorému sa deti vo voľnom čase upínajú.

A ako tento cieľ vnímajú Vladko s Táničkou? Ako zábavu prepojenú so zaujímavými informáciami.  Majú  radi prírodu, zážitky, nové veci a samých ich prekvapí, čo všetko sa dozvedia, keď sa na podcast pripravujú. Preto sa na túry do hôr vždy tešia a odporúčajú ich aj ostatným deťom a ich rodičom. Chodia aj medzi svojich rovesníkov na rôzne podujatia a zhovárajú sa s nimi.

„Vždy ma prekvapí, keď nás pochvália za dobrý obsah,“ hovorí Tánička. „Baví nás to oboch,“ pridáva sa Vladko, ktorému neprekáža ani mierne doberanie, ktorým ho Tánička častuje, keď rozoberajú zážitky z hôr. Teraz sa venujú zaujímavým povolaniam, ktoré sú spojené s Tatrami.  O niektorých ani netušili, že existujú.

Ak sa o nich chcete dozvedieť viac, kliknite na stránku www.cezhory.sk/podcasty, určite tam nájdete niečo, čo vás z horských tém zaujme. Okoreňte si to aj súťažou o tričko s tatranskou tematikou.  

 

AKO SA ZAPOJIŤ DO SÚŤAŽE O TATRANSKÉ TRIČKO?
1. Navštívite stránku https://bit.ly/podcast_roka_hlasovanie

  1. V kategórii MILÁČIK hlasujte za podcast S batohom cez hory
  2. Na e-mail gabika@cezhory.skzašlite screenshot potvrdzujúceho e-mailu o hlasovaní v ankete

A to je všetko. Desať výhercov (po splnení podmienok) budeme kontaktovať po skončení hlasovania v ankete podcast roka 2024, teda17. 6. 2024.

Autor titulnej fotografie:  Roman Ciblík

Tento text vám do zvukovej podoby načítal neurálny hlas.

Hlasujte za podcast roka

Hlasujte za náš podcast S BATOHOM CEZ HORY v ankete podcast roka 2024. Podcast sa venuje Tatrám a všetkým témam s nimi spojenými. Učíme mladších, ale i starších láske k horám, ktorá je dnes veľmi dôležitá. Podporte nás v tejto významnej ankete a ukážte spoločne celému Slovensku, že na Tatrách záleží. 

Ako môžete hlasovať?

  1. Navštívte stránku https://bit.ly/podcast_roka_hlasovanie
  2. V kategórii Miláčik hlasujte za podcast S batohom cez hory
  3. V ostatných kategóriách môžete/nemusíte hlasovať
  4. Vyplňte meno a e-mailovú adresu
  5. Potvrďte svoj hlas cez e-mail

Ďakujeme veľmi pekne!

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.3 / 5. 32

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu