V Tatrách platia výstrahy prvého stupňa pred nízkymi teplotami. Vo výške nad 1 500 metrov treba rátať s mrazmi.

Horská záchranná služba vydala pre celú oblasť Tatier výstrahu prvého stupňa pred nízkymi teplotami. Tie sa znižujú hlavne počas slnečného počasia, treba sa na ne pripraviť najmä na chodníkoch pri túrach v pásme nad 1 500 m. V najbližších dňoch sa bude vo veľhorách, vzhľadom na blížiacu sa sezónnu uzáveru chodníkov, pohybovať ešte dosť turistov, ktorí si budú chcieť užiť posledné dni pred ich zamknutím. Na chlad sa treba pripraviť aj výbavou v batohoch a oblečením.

Horskí záchranári na svojej webovej stránke uvádzajú, že modrý TZCH od obce Lesnica až po sedlo Targov v Pieninách je pre opravy uzavretý až do polovice decembra. Prielom Dunajca je síce otvorený, ale na chodníku stále prebiehajú dokončovacie práce. Platí tiež, že v Západných Tatrách je zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) zle značený, s obmedzenou priechodnosťou a strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Podobne HZS upozorňuje, že pre popadané stromy je ťažko priechodný červený TZCH z Ludrovej na Salatín. Niektoré turistické trasy v Nízkych Tatrách boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.4 / 5. 10

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu