V krojoch na Hrebienok

Foto: Michaela Adamovičová

Tatry prekvapujú v každom týždni i v každom počasí. Dôkazom toho sú aj fotografie, ktoré, veríme, zaujmú aj vás. Veď, kto by naše veľhory nevidel rád v situácii, ktorá nie je každodenná či typická. 

Téma otužovania tu ešte nebola. Až pri tomto obrázku. Jeho autor, podľa vlastných slov zažil krásny víkend v Tatrách a spojil ho s otužovaním. To nenechalo chladnými viacero návštevníkov našej FB stránky. Vraj iným mrzli nosy, uši i ruky v rukaviciach a on si vykračoval akoby nič. „Keby takéto fotky dám ja, už je zle,“ priznáva Anna Mendea. Marie Wimmerová s diví, že nekráča bosky, vraj je to teraz moderné. Ale nie sú to všetky komentáre k „otužovacím“ fotkám. Je ich viac – fotiek i viet.

Tak toto je pekný kúsok do zbierky unikátnych suvenírov. Každý by sa mu potešil, nielen Lenka Matejková. To najkrajšie z Tatier ako na dlani. Doslova.

Trošku romantiky –  hviezdna noc od Ivana Horňáka. Nafotil ju nad Baraním rohmi a Spišským štítom, ako poznamenal Martin Krajíček. Ostatní návštevníci stránky iba žasli nad tým, aké krásne môžu byť Tatry v noci.

Tatry ako inšpirácia. Pre Jaroslava Áča určite. A pre vás?

Nedávno ešte nespali. Vladimír Šterbák v Doline Kežmarskej Bielej vody porovnáva veľkosť „labiek“ svoju a „spoluturistu“. Medveďom prvý sneh neprekáža, potrebujú sa vykŕmiť. V stopách ďalšieho sa pustil Adrián Michalko. „Bála by som sa ísť v jeho stopách,“ komentujú podobne viacerí. 

Zaujímavé oblaky nafotila Estera Lukačková s tým, že iba vtedy má rada vietor, keď sa takto pohrá s oblačnosťou.

Kedysi a dnes. Tento dvojzáber je z archívu Vladimíra Šterbáka. Ich spoločnou lokáciou je Biela Voda. Ich autor upozorňuje, že ak pôjdete týmto miestom, možno si všimnete torzo bývalé penziónu Palenčárov dom. V roku 1947 vyhorel. A k obnove už nedošlo.  

Rys. V Tatrách sa dajú zažiť príbehy, o ktorých sa vám ani nesníva. Takto sa návštevníkom našej FB skupiny prihovoril známy fotograf Jozef Antol. „Niečo za mnou počujem spadnúť, otočím sa a vidím tohto mladého rysíka,“ opisuje svoj zážitok. Neuveriteľné, ticho závidia  komentáre.

Na Hrebienok v ľudových krojoch – fotografia od Michaely Adamovičovej. Krásne od nich, nechali sa počuť ostatné komentáre v našej FB skupine.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.1 / 5. 36

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu