Panoráma Vysokých Tatier

Na turistických chodníkoch vo výške nad 1400 m n. m. sa v celej oblasti Tatier nachádza ešte stále súvislá snehová prikrývka. Horskí záchranári znížili stupeň lavínového nebezpečenstva na malé.

Stále platí, že v celej oblasti Tatier treba na turistike mať vo výbave turistické mačky, paličky alebo cepín a zvýšiť opatrnosť pri pohybe. Vo výške nad 1400 m n. m. sa na turistických značených chodníkoch (TZCH) ešte stále nachádza súvislá snehová prikrývka.  Lavínové nebezpečenstvo sa znížilo na jednotku, teda malé.

 Vo Vysokých Tatrách platí zákaz používať úsek chodníka – magistrály rázcestie Trigan – Popradské pleso (červená značka). Prielom Dunajca v Pieninách je pre rekonštrukciu chodníka do 30. Júna uzavretý.  V Západných Tatrách je zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) a zelený TZCH Prosečné – Dolina Borovianky zle značený, s obmedzenou priechodnosťou. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

V Nízkych Tatrách sú pre množstvo popadaných stromov  ťažko priechodné: červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku, červený TZCH z Ludrovej na Salatín. Horská záchranná služba upozorňuje turistov, že niektoré turistické trasy v Nízkych Tatrách boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu