Milan: „Najkrajší výhľad v Tatrách je z Kriváňa.“

Aneta: „To je možno pravda, ale ešte krajší je z Rysov, to vám každý dosvedčí.“

Rudo: „Boli ste už niekedy na Baranci? No tak sa choďte pozrieť, čo je to poriadny výhľad.“

Júlia: „Keď sa zadívam od Skalnatého plesa smerom dole, tak vidím neskutočný kus krajiny, a to ešte nie som na vrchu žiadneho štítu.“

Foto: Milan Cernak

Napríklad taký Veľký Choč – dá sa z neho dovidieť na Nízke i Západné Tatry, Malú a Veľkú Fatru, dokonca aj na Liptovskú Maru. Rysy na slovensko-poľskej hranici, ktorá sa ťahá po hrebeni, sme už spomínali v úvodnom rozhovore. Od polovice júna budú opäť prístupné, dovtedy treba vydržať.

Medzi kopce s legendárnymi výhľadmi na všetky strany patrí aj ikonická Kráľova hoľa v Nízkych Tatrách. Viacerí nadšenci budú prisahať, že krajší pohľad na Vysoké Tatry ako z tohto miesta asi neuvidíte. Z Kráľovej hole máte ako na dlani nielen naše veľhory, ale aj Slovenské rudohorie, Muránsku planinu, Liptov, Horehronie i Spiš.

Čas, za ktorý sa dá trasa zdolať závisí od poveternostných podmienok a stavu chodníka. Mení sa od 6 do 8 hodín. Predtým treba počítať s nástupovou cestou do sedla, tá zaberie aj viac ako 4 hodiny. Máme z toho celkom slušnú porciu času, preto je potrebné vyraziť na túto túru veľmi skoro. Najlepšie je absolvovať ju v rámci viacdenného pobytu v Tatrách. Niečo ako naháňanie času v tomto teréne nepripadá do úvahy. Cestu môže skomplikovať aj veľký počet turistov na reťaziach. Ak máte možnosť, vyberte sa radšej počas pracovného dňa. Pre istotu si pozrite, či náhodou nie je v Poľsku štátny sviatok, ak áno, tak radšej zmeňte plán za niečo iné.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu