Jarná panoráma Tatier

Horská záchranná služba upozorňuje, že riziko pošmyknutia na turistických chodníkoch trvá aj v týchto dňoch. V žľabe Pod Smrekom v Jamníckej doline sú po lavíne popadané stromy, úsek je ťažšie priechodný.

Do konca tohto týždňa má byť výborné počasie vhodné aj na turistické aktivity. Ak ich plánujete vo Vysokých, Západných i Nízkych Tatrách, pribaľte si do batohov turistické mačky, paličky alebo cepín a zvýšte opatrnosť pri pohybe. Horskí záchranári upozorňujú, že následkom predchádzajúcich veľmi daždivých dní sú chodníky rozmočené a potoky rozvodnené. Vo vysokých polohách – nad  1800 metrov n. m. je stále snehová pokrývka.

Vo Vysokých Tatrách stále platí zákaz používania chodníka – magistrály rázcestie Trigan – Popradské pleso. Do konca júna je pre rekonštrukciu chodníka uzavretý prielom Dunajca. Túru si plánujte až po tomto termíne. V Západných Tatrách v Jamníckej doline, žľab Pod Smrekom, sú popadané stromy po spadnutej lavíne, úsek je ťažšie priechodný. V Nízkych Tatrách stále platí upozornenie, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu