Vo Vysokých a Západných Tatrách je vyhlásený tretí stupeň lavínového nebezpečenstva. Pohyb vo vysokohorskom teréne sa neodporúča.

Vo Vysokých a Západných Tatrách je vyhlásený tretí stupeň lavínového nebezpečenstva. Pohyb vo vysokohorskom teréne sa neodporúča.

Aj dnes sa na horách očakáva hmla a silný vietor, ktorý krátkodobo v nárazoch môže dosiahnuť až silu víchrice. Vo Vysokých Tatrách pripadlo od 10 do 35 cm nového snehu, ktorý je na peší pohyb veľmi náročný. Na hrebeňoch sa vytvorili preveje, Horská záchranná služba pohyb vo vysokohorskom teréne dôrazne neodporúča. Podobné odporúčanie, vrátane upozornenia na nový sneh, hmly a silný vietor, platí aj pre Západné Tatry.

V Nízkych Tatrách naďalej platí mierne lavínové nebezpečenstvo. No aj tu treba rátať s hmlou a silným vetrom, ktorý sa miestami môže meniť na víchricu. Pripadlo od 10 do 25 cm nového snehu, ktorý sa prípadným turistom bude iba veľmi ťažko zdolávať. Preto aj v tejto oblasti platí odporúčanie vysokohorský terén pri športových aktivitách radšej vynechať. Na hrebeňoch sú preveje a hrozí pád lavín.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu