Roháčska dolina

Lyžiari, turisti a skialpinisti od piatku do nedele zažijú v Tatrách hádam všetky druhy premenlivého počasia.  Treba mu prispôsobiť športové plány, výbavu a vyzbrojiť sa toleranciou na svahoch i chodníkoch.

Vo všetkých strediskách je dnes slnečno, teploty nad nulou, odmäk, no s metrami nadmorskej výšky sa terén mení. Terén na svahoch i chodníkoch je zľadovatený a vyžaduje opatrnosť a toleranciu. Horskí záchranári vyhlásili mierny stupeň lavínového nebezpečenstva, no varujú pred dôsledkami nového sneženia a ľadu, ktoré sú predpokladom úrazov, a to predovšetkým nad pásmom kosodreviny. Na turistiku preto odporúčajú kompletnú zimnú výstroj. V sobotu má vo Vysokých Tatrách snežiť, v Západných Tatrách pršať.

V Západných Tatrách je zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) zle značený, s obmedzenou priechodnosťou pre popadané stromy. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

V Nízkych Tatrách horskí záchranári upozorňujú na nebezpečenstvo na severných žľaboch centrálneho hrebeňa, kde sa nachádza veľké množstvo nafúkaného nestabilného snehu a hrozí tu zvýšené nebezpečenstvo lavín. Pre popadané stromy sú ťažko priechodné: červený TZCH z Ludrovej na Salatín. Niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Roháčska dolina. Ilustračné foto: Nikolas Reguly

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu