Tatry budú zasnežené. Od piatku do nedele má v celej oblasti pribudnúť výdatná snehová perina. Kto sa chystá na vianočné sviatky pod končiare veľhôr, užije si pravú zimu.

Najskôr pár slov o počasí. Meteorológovia hlásia na najbližšie tri dni pre oblasť Tatier výdatné sneženie, v Nízkych Tatrách sa v nedeľu zrážky premenia na dážď. Aj teploty budú príjemné – vo Vysokých Tatrách v závislosti od nadmorskej výšky od mínus tri do mínus štrnásť stupňov Celzia, v Západných a Nízkych Tatrách o stupeň-dva „teplejšie“.

Horskí záchranári vydali výstrahu iba pred malým lavínovým nebezpečenstvom, no pre piatok upozorňujú na zosilnenie západné vetra, ktorý bude vo vysokých polohách presahovať rýchlosť 25 metrov/s. Na svojom webovom portáli Horská záchranná služba tiež uvádza, že na chodníkoch sa nachádza súvislá vrstva ľadu a ubitého snehu, hrozí riziko pošmyknutia. Preto odporúča zimnú turistickú výstroj. Stále platí zákaz používania turistického chodníka z Hrebienka na Rainerovu chatu, lebo pred časom sa na časť chodníka zosunuli skaly. Obísť sa to dá spodným chodníkom okolo Bilíkovej chaty.

Je tu aj upozornenie pre Západné Tatry. Zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou, strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Horskí záchranári tiež upozorňujú turistov, že v severných žľaboch centrálneho hrebeňa Nízkych Tatier sa nachádza veľké množstvo nafúkaného nestabilného snehu a hrozí tu zvýšené nebezpečenstvo lavín. Pre množstvo popadaných stromov sú ťažko priechodné: červený TZCH z Ludrovej na Salatín.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu