Tragický pád turistky

Do hôr chodíme oddychovať, relaxovať, za priateľmi i prekonávať svoje limity. Nechceme tam zomierať. A predsa sa to stalo. Včerajší pád 58-ročnej turistky z hrebeňa Skriniarok skončil tragicky.

Pád turistky nahlásili náhodní svedkovia krátko po poludní v nedeľu 20. augusta. Videli, ako sa rúti z hrebeňa Skriniarok smerom na juh. Skúšali s ňou nadviazať kontakt, no nepodarilo sa. Horskí záchranári ihneď začali zo záchrannou akciou.

O súčinnosť požiadali posádku Vrtulníkovej záchrannej zdravotnej služby, ktorá z heliportu v Žiari vyzdvihla na palubu záchranára HZS a spoločne sa vydali smerom k nahlásenému pádu. Ako informuje portál HZS, záchranár a lekárka VZZS boli pomocou navijaka vysadení na miesto nehody. No 58-ročnej turistke, ktorá padala 200 metrov dole strmým skalným terénom, už nedokázali pomôcť. Jej zranenia neboli zlučiteľné so životom. Príčinu pádu HZS neuvádza.

Nešťastie tentoraz chodilo aj po horách a vo Vysokých Tatrách si vyžiadalo ďalšiu obeť. Sme v poslednej dekáde druhého augustového mesiaca a na jeho konci nás čaká niekoľko voľných dní, ktoré si mnohí  nás zvyknú zlučovať do súvislej dovolenky. Tatry budú praskať vo švíkoch a nešťastia nemusí sadnúť iba na toho druhého.

Pamätajme si, že na turistické chodníky by sme nemali vyjsť sami. Ak sa chystáme do nebezpečnejšieho terénu, treba, aby sme svoj úmysel nahlásili na chate, v hoteli, známym. Môže to zachrániť život. Na túry vychádzame dobre vybavení, obutí a so zásobou vody. Počasie sa vie v horách s nami pohrať, a to najskôr vyzerá ako nevinný turistický plán, sa môže zmeniť na poriadnu drámu. Najlepšie je na túru sa vybrať skôr ráno, aby sme cieľ dosiahli v čase, keď sa vieme bezpečne vrátiť.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.3 / 5. 9

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu