Na horách hrozí veľké lavínové nebezpečenstvo. Žiarska dolina spolu so Žiarskou chatou sú uzatvorené. Hlásia silné sneženie a víchrice.

Horská záchranná služba upozorňuje na mimoriadne silný vietor a sneženie. Dnes – v sobotu 4. februára – až do 18. h sa najmä v Západných, Vysokých a Nízkych Tatrách očakáva mimoriadne silný vietor, ktorý miestami  dosiahne silu mohutnej víchrice až orkánu.

Sila vetra doplnená snežením predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, vrátane športovania. Navyše, v pohorí Vysokých a Západných Tatier bude aj počas soboty pretrvávať veľké lavínové nebezpečenstvo – teda 4. stupeň. Vo Vysokých Tatrách predstavuje výška nového snehu od 30 do 60 cm, ktorý je na peší pohyb fyzicky veľmi náročný. Pohyb vo vysokohorskom teréne sa neodporúča. Podobné varovanie platí aj pre Západné Tatry.

V Nízkych Tatrách horskí záchranári vyhlásili trojku, teda zvýšené lavínové nebezpečenstvo. Nového snehu tu napadlo od 20 do 50 cm, turistika sa neodporúča a aj v tomto horstve platí varovanie pred pohybom v vysokohorskom teréne. Na hrebeňoch sú preveje, hrozí pád lavín.  

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu