Pohľad na Malý Slavkov

V celej oblasti Tatier je dnes zvýšená pravdepodobnosť búrok a prudkých lejakov s krúpami. Nie je to jediné varovanie pred túrami.

Nad Tatrami sa budú dnes prevaľovať mračná.  Hrozia búrky spojené s prudkým lejakom a krúpami. Vo vysokých polohách Vysokých a Západných Tatier (nad 2000, resp. 1900 metrov n. m.) sa stále vyskytujú súvislé snehové polia, ktoré sú veľkým nebezpečenstvom pre turistov, pády bývajú veľmi hrozivé. Horská záchranná služba preto odporúča mať napriek letu pri túrach vo výbave turistické mačky, paličky, alebo cepín a zvýšiť pri pohybe opatrnosť.

V Západných Tatrách sú v Jamníckej doline v žľabe pod Smrekom stále popadané stromy po spadnutej lavíne. Tento úsek je horšie priechodný.  Zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) a zelený TZCH Prosečné – Dolina Borovianky je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou pre množstvo popadaných stromov a hustotu kríkov. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Horská záchranná služba tiež upozorňuje, že pre popadané stromy sú v Nízkych Tatrách  ťažko priechodné červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku, červený TZCH z Ludrovej na Salatín. Zdôrazňuje tiež, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu