Pleso nad Skokom nájdete kúsok od vodopádu Skok.

Ideálnym cieľom pre rodiny s deťmi, ktoré hľadajú nenáročnú, no očarujúcu túru je výlet k Vodopádu Skok v srdci Vysokých Tatier. Táto turistická trasa ponúka nielen úžasné výhľady na tatranskú prírodu, ale aj možnosť vidieť jeden z najkrajších vodopádov u nás.

Zaberte si pohodlnú a pevnú obuv, chodník sa zmení na kamenistý, takže vysoké turistické topánky sú výhodou. Vhodné je aj oblečenie podľa počasia, nezabudnite na dostatok pitnej vody a malé občerstvenie. Pre deti je dôležité vziať aj niečo na zahryznutie a obľúbenú hračku, ktorá im spríjemní prestávky. Výstup k vodopádu Skok je považovaný za stredne náročnú túru, je vhodná aj pre mladšie deti.

Vyrazíte zo Štrbského plesa, na rozcestníku odbočíte k sedačkovej lanovke na Chatu pod Soliskom. Potom pokračujete po pravej strane areálu lanoviek do Mlynickej doliny. Postupne sa otvárajú neskutočné výhľady na okolitú scenériu. Trasa vedie cez les, kde sa deti môžu tešiť na rôzne zaujímavosti ako sú malé potôčiky, machové koberce a rozmanité druhy rastlín.

Po asi hodine a pol chôdze sa pred vami otvorí úchvatný pohľad na Vodopád Skok. Túra k tomuto vodopádu patrí medzi tatranské klasiky, ako napríklad výstup na Rysy alebo túra k Popradskému plesu. Je to jeden z najvyšších vodopádov v Tatrách s výškou okolo 25 metrov.

Voda padá po skalnej stene a vytvára nádhernú scenériu, ktorá očarí nielen dospelých, ale aj deti. Pri vodopáde je dôležité dávať pozor na deti, aby sa nepohybovali príliš blízko k okraju skalnej steny. Voda môže byť šmykľavá a kamene klzké. V blízkosti vodopádu Skok si môžete pozrieť aj niekoľko ďalších väčších i menších plies.

Po dostatočnom vychutnaní si krásy vodopádu Skok sa vydáte späť tou istou trasou na Štrbské Pleso. Zaujímavá je aj skutočnosť, že k vodopádu sa dostanete len po jednej trase, ktorú sme si v skratke predstavili. Je to preto, že sa nachádza v Mlynickej doline, uprostred štítov, hoci malou okľukou sa dá k nemu dostať aj cez Furkotskú dolinu cez Bystrú lávku.

Autor titulnej fotografie: Pavol Kubáň.

Tento text vám do zvukovej podoby načítal neurálny hlas.

Hlasujte za podcast roka

Hlasujte za náš podcast S BATOHOM CEZ HORY v ankete podcast roka 2024. Podcast sa venuje Tatrám a všetkým témam s nimi spojenými. Učíme mladších, ale i starších láske k horám, ktorá je dnes veľmi dôležitá. Podporte nás v tejto významnej ankete a ukážte spoločne celému Slovensku, že na Tatrách záleží. 

Ako môžete hlasovať?

  1. Navštívte stránku https://bit.ly/podcast_roka_hlasovanie
  2. V kategórii Miláčik hlasujte za podcast S batohom cez hory
  3. V ostatných kategóriách môžete/nemusíte hlasovať
  4. Vyplňte meno a e-mailovú adresu
  5. Potvrďte svoj hlas cez e-mail

Ďakujeme veľmi pekne!

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.3 / 5. 33

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu