Posledný týždeň jarných prázdnin sa aj v našich veľhorách  začína upozornením na mierne lavínové nebezpečenstvo a chladný severozápadný vietor, ktorý  ovplyvní všetky športové aktivity v strediskách i mimo nich.

Pre Vysoké Tatry hlási Horská záchranná služba pretrvávanie prevejov na hrebeňoch hôr, čo súvisí aj s upozornením na mierne lavínové nebezpečenstvo a chladný severozápadný vietor. Pretrváva aj odporúčanie nepoužívať úsek chodníka – magistrály rázcestie Trigan – Popradské pleso červená značka. Bezpečnou alternatíva je zelený turisticky značený chodník (TZCH). Výška nového snehu vo Vysokých Tatrách predstavuje od 30 do 60 cm, na peší pohyb je fyzicky veľmi náročný. Spomínaný chodník je miestami vyfúkaný do tvrdých ľadových úsekov.

V Západných Tatrách okrem už spomínaného chladného vetra upozorňuje Horská záchranná služba na mierne lavínové nebezpečenstvo a turisti by si mali obzvlášť všimnúť upozornenie, že zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) a zelený TZCH Prosečné – Dol. Borovianky je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

V Nízkych Tatrách platí naďalej upozornenie, že pre množstvo popadaných stromov sú ťažko priechodné: červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku, červený TZCH z Ludrovej na Salatín. Navyše, niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu