Horským záchranárom svedkovia nahlásili pád poľského turistu z oblasti Velickej steny. Nemali s ním ani vizuálny, ani zvukový kontakt.
Pád poľského turistu v oblasti Velickej steny dnes – 27. júna – nahlásili horským záchranárom náhodní horolezci. Videli, že muž padal asi 150 metrov a po páde s ním svedkovia nemali ani vizuálny, ani zvukový kontakt. Následne HZS kontaktoval ďalší horolezec vystupujúci na Velický zub, ktorý bol rovnako svedkom pádu, a videl turistu nehybne ležať v žľabe pod stenou.
Na miesto pádu boli vrtuľníkom Letky MV SR dopravení záchranári HZS a následne posádka VZZS pri nich vysadila aj lekára. „Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti bol turista s mnohopočetnými zraneniami vo vážnom stave letecky transportovaný do nemocnice v Poprade,“ uvádza portál Horskej záchrannej služby.
Autor titulnej fotografie: zdroj HZS
Tento text vám do zvukovej podoby načítal neurálny hlas.




