Víkend v Tatrách bude turistom priať. Dnes je v celej oblasti slnečno, v sobotu sa síce zamračí, ale pršať či snežiť nebude a v nedeľu pribudne na končiaroch i v strediskách nový sneh. Aktivity turistov, ale obmedzujú výstrahy Horskej záchrannej služby.

Najdôležitejšou je výstraha pred miernym lavínovým nebezpečenstvom. Na chodníkoch je súvislá vrstva nového snehu, treba sa vystríhať pošmyknutiu. Horskí záchranári odporúčajú zimnú turistickú výstroj, v ktorej nemôže chýbať pevná obuv, turistické mačky, paličky alebo cepín.

Vyhnite sa trase z Hrebienka na Rainerovu chatu

Počas víkendov je otvorená aj Chata Plesnivec, ktorá má do leta obmedzenú prevádzku a za Hrebienkom je strhnutá časť chodníka smerom na Rainerovu chatu, na ktorom hrozí ďalší zosuv, kritické miesto je možno obísť dolným chodníkom okolo Bilíkovej chaty.

V Západných Tatrách sú niektoré chodníky ťažko priechodné

Platí, že v Západných Tatrách má zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) obmedzenú priechodnosť pre popadané stromy, strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Nebezpečné sú lavíny, v Nízkych Tatrách obzvlášť

Na severných žľaboch centrálneho hrebeňa Nízkych Tatier, ako uvádza portál Horskej záchrannej služby,  sa nachádza veľké množstvo nafúkaného nestabilného snehu, hrozí zvýšené nebezpečenstvo lavín. Pre popadané stromy sú ťažko priechodné červený TZCH z Ludrovej na Salatín. Niektoré turistické trasy, upozorňujú horskí záchranári, boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Počasie sa cez zmení každý deň

Dôležité je ešte pripomenúť, že počasie sa bude v Tatrách meniť. Dnes je slnečno, v sobotu sa zamračí  a v nedeľu bude v celej oblasti snežiť. Teploty sa budú v strediskách pohybovať od nuly až do mínus tri a nad hranicou lesa od mínus päť do mínus sedem stupňov Celzia.  

Ilustračné foto:  Dušan Dulovič

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.4 / 5. 10

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu