Cyklotúry Tatrami

Tatry chcú mať zokruhované. Tomuto zámeru môže pomôcť aj výstavba cyklotrasy, o ktorej v mestách Vysoké Tatry a Poprad uvažujú.

Myšlienka spojiť Poprad so Starým Smokovcom nielen autobusmi, električkami a po železnici, ale aj cyklotrasou nie je nová. Vedenie miest Poprad a Vysoké Tatry sa ňou zaoberali už pred viac ako desiatimi rokmi a pôvodne sa uvažovalo vybudovať ju okolo cesty spájajúcej tieto dve veľké stálice tatranského turistického ruchu.

No teraz sa zaoberajú aj možnosťou vybudovať cyklotrasu, ktorá by lemovala dráhu električky z Popradu do Starého Smokovca. Ako informovala SITA, potvrdil jej to primátor Vysokých Tatier Jozef Štefaňák s tým, že ide o jeden z posledných návrhov na cykloprepojenie oboch miest, čo by napomohlo aj myšlienke zokruhovať Tatry, o ktoré sa mesto Vysoké Tatry vo svojich rozvojových plánoch usiluje.

Ak by sa táto trasa presadila v plánoch miest, cyklotrasa by zrejme viedla po ľavej strane trate Tatranských elektrických železníc. Primátor túto úvahu podložil argumentom, že štát tam má vysporiadané pozemky, v okolí trate je dostatočne široké ochranné pásmo, kde sa nenachádzajú žiadne stavby a aj profil cyklotrasy by nemal veľmi prudké stúpania, čo by tiež prispelo k bezpečnosti cyklistov.

Toto trasovanie podporuje aj fakt, že by tam bol dostatok miesta aj pre záchranárske zložky, hasičov a podobné zásahy.

Autor titulnej fotografie: Monika Vojteková Lippartová

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.4 / 5. 18

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu