Starý Smokovec

V časti tatranských stredísk a ešte stále lyžuje. Horská záchranná služba mierne upravila výstrahy pred lavínami. Vo Vysokých a Západných Tatrách platí mierne lavínové nebezpečenstvo, v Nízkych Tatrách ho znížili na jednotku, teda malé lavínové nebezpečenstvo.

Lyžovanie v Tatrách sa bude sústreďovať do najbližšieho predĺženého víkendu, inak na horských dopravných zariadeniach prebieha jarná údržba. Dnes sú v Tatrách plusové teploty, v osadách až do plus 14 stupňov Celzia. Dnešná oblačnosť sa zajtra zmení na súvislý dážď, teploty sa budú znižovať a hoci vo štvrtok prehánky ustanú a vykukne slnko, bude chladnejšie, vo výške 2000 m n. m. okolo nuly.

Horskí záchranári odporúčajú pri pohybe v horskom teréne mať k dispozícii turistické mačky, paličky alebo cepín a zvýšiť opatrnosť pri pohybe.  Na hrebeňoch Vysokých Tatier sú preveje. Pred túrami upozorňujú na nevyhnutnosť preštudovať si trasu a vyhnúť sa úsekom, ktoré nie sú pre popadané stromy priechodné. Také sú v Západných i Nízkych Tatrách.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu