Starý Smokovec

V celej oblasti Tatier sa teploty dostali do plusových hodnôt, víkend v horách by mal byť príjemný. Horskí záchranári vyhlásili druhý – mierny stupeň lavínového nebezpečenstva.

 Napriek príjemnému počasiu Horská záchranná služba varuje návštevníkov Tatier pred miernym lavínovým nebezpečenstvom. Odporúča turistom pribaliť do výbavy turistické mačky, paličky alebo cepín, pretože pohyb na turistických chodníkoch môže byť nebezpečný a hrozia pády.

Vo Vysokých Tatrách platí zákaz používať úsek chodníka – magistrály rázcestie Trigan – Popradské pleso (červená značka). Ako alternatívu odporúčajú zelene značený turistický chodník. V Západných Tatrách je zle značený zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) a zelený TZCH Prosečné – Dolina Borovianky, a to pre množstvo popadaných stromov a kríkov. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

V Nízkych Tatrách horskí záchranári upozorňujú na ťažkú priechodnosť červeného TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku, červeného TZCH z Ludrovej na Salatín a tiež na to, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu