Pre celú oblasť Tatier vyhlásila Horská záchranná služba na dnes výstrahu druhého stupňa pred silným vetrom. V polohách nad 1 500 m sa očakáva silná aj mohutná víchrica.

Počasie skrížilo plány turistom, ktorí si chceli ešte pred zimnou uzáverou chodníkov užiť počas tohto víkendu vysokohorské túry. Horská záchranná služba vyhlásila pre celú oblasť Tatier výstrahu druhého stupňa pred silným vetrom. V polohách od 1 500 m sa očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť od 135 do 160 kilometrov, alebo priemernú rýchlosť 90 až 105 kilometrov za hodinu, čo je silná až mohutná víchrica. Ojedinele sa očakáva výsy dažďa s úhrnom zrážok 25 – 35 mm.

Horskí záchranári na svojej webovej stránke tiež upozorňujú na uzavretie modrého TZCH od obce Lesnica až po sedlo Targov v Pieninách až do polovice decembra, a to pre opravy. Dokončovacie práce prebiehajú aj v prielome Dunajca, no tamojší chodník je otvorený.

V Západných Tatrách je zle značený zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné), pre popadané stromy má aj obmedzenú priechodnosť. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline. Na turistických chodníkoch sa môže nachádzať námraza alebo sneh.

K Nízkym Tatrám sa vzťahuje ďalšie upozornenie. Týka sa množstva popadaných stromov a ťažkú priechodnosť červeného TZCH z Ludrovej na Salatín. Horskí záchranári upozorňujú, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.4 / 5. 10

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu