Dnes má byť v Tatrách víchrica spojená so snežením, vo vysokých polohách bude poriadne mrznúť a ani počas víkendových dní nebudú veľhory ukazovať príliš vľúdnu tvár.

Zdá sa, že počas najbližších dní pribudne hlavne vo Vysokých Tatrách výdatnejšia snehová prikrývka. Predpovedajú ju meteorológovia s tým, že v polohách nad 2 500 metrov nad morom sa aj poriadne ochladí – na mínus deväť stupňov. Novinkou, o ktorej informovala Horská záchranná služba, je čiastočne uzavretie Chaty Plesnivec v Belianskych Tatrách, a to až do júna budúceho roka. V prevádzke bude chata iba počas víkendov.

Dnes má popoludní a v noci v celej oblasti Tatier fúkať silný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť od 110 do 135 km/h, čiže silu víchrice. Preto Horská záchranná služba vydala výstrahu pred silným vetrom. Horskí záchranári upozorňujú aj na to, že turistické chodníky sú blatisté a vyžaduje sa pevná turistická obuv.  V Západných Tatrách je v polohách nad 1 250 metrov nový sneh. Trochu vľúdnejšie voči turistom majú byť počas víkendu Nízke Tatry. Dnes síce aj tu prší, no sobota bude už iba zamračená a nedeľa slnečná, no na hrebeňoch aj poriadne studená.

Ilustračné foto: Ada Balúchová

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.4 / 5. 10

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu