Podľa predpovede počasia nás tento víkend v Tatrách čaká ozajstná zima. S výnimkou Nízkych Tatier bude od dnešného dňa v celej oblasti snežiť a v nedeľu dosiahnu teploty v pásme nad 2 500 m až mínus 19 stupňov Celzia.

Vysoké a Západné Tatry sa začnú od dnešného dňa zaobaľovať do novej snehovej periny, v Nízkych Tatrách zasneží v sobotu. Pre celú oblasť Tatier je vyhlásené mierne lavínové nebezpečenstvo a výstraha prvého stupňa pred silným vetrom. Na hrebeňoch bude podľa informácie Horskej záchrannej služby fúkať silný severozápadný vietor, ktorý v nárazoch presiahne rýchlosť 20 m/s. Ak sa predsa len rozhodnete pre túru, rátajte s tým, že približne od 1 200 metrov nad morom je na chodníkoch súvislá vrstva zľadovatelého snehu, kde hrozí riziko pošmyknutia. Pevná obuv, turistické mačky, paličky alebo cepín sú nevyhnutnosťou.

Horská záchranná služba ďalej upozorňuje, že chodník z Hrebienka na Rainerovu chatu je pre zosuv uzavretý, obísť toto miesto je možné chodníkom na Bílikovu chatu. Zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) v Západných Tatrách je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou pre popadané stromy, strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Nebezpečné sú aj severné žľaby centrálneho hrebeňa Nízkych Tatier, kde sa nachádza veľké množstvo nafúkaného nestabilného snehu a podľa horských záchranárov hrozí zvýšené nebezpečenstvo lavín.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.4 / 5. 10

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu