Tatranskí krásavci

Mládenci z Tatier. Foto:  Jozef Antol

Pozorovať Tatry, to je akoby ste sledovali nádherný film. Čo minúta, to iná scenéria, iný zážitok. Napríklad také zasnežené končiare… Alebo vidmo, ktoré sa podarilo nafotografovať viacerým  prispievateľom našej facebookovej skupiny. Pozrite sa na výber zaujímavých fotografií z minulého týždňa.

Poznáte vidmo? Je to úkaz, keď sa okolo vášho tieňa urobí dúhová svätožiara. Traduje sa, že prvé uvidenie vidma znamená, že hory človeka vítajú. Pri druhom zjavení varujú pred nebezpečenstvom a pri treťom si vás hory ponechajú. Svoje prvé vidmo odfotil aj František Bednár. Eva Mesiarkinová k tomuto úkazu dodala, že je to niečo neopísateľné, behá pri tom mráz po chrbte.

  • V Tatrách už snežilo, 5. novembra dostali veľhory nie poprašok, ale prvú ozajstnú snehovú perinu. Akoby príroda čakala na moment, v ktorom začne platiť uzávera tatranských chodníkov a okrem nariadenia ich zatvorila aj kvôli bezpečnosti turistov. Uzávera ale neplatí pre krásne momenty, ktoré zvečňujú neopakovateľné okamihy. Hlavný protagonista – Tatry, spúšť stláčali Ivetka Kinclová, Mountain Majk, Janka Mrázová a Borievky Photogallery. A možno sa podarilo zvečniť aj prvého tohtoročného tatranského snehuliaka…

Štrbské pleso je vraj jedno z najenergetickejších miest Vysokých Tatier. Tvrdí to v komentári k fotografii Ľuboša Popoviča Adriana Kurtulíková. Pridáva sa k nej aj Gabriela Sisková, ktorá dopĺňa, že druhým takým je Kriváň a tretím Mohyla pod Dolným Smokovcom, v časti Pod lesom. Každopádne Štrbské pleso si na svadobné fotenie vyberá veľa párov. Ten na snímke k energii miesta pridal aj slovenské kroje. Sú nádherné, rovnako ako je nádherný aj pár, ktorý sa rozhodol práve v nich zažiť najkrajší deň svojho života.

Tatry ako scenéria svadby sú naozaj okúzľujúce. Ako aj na fotografii Petra Čišovského.  

Hory milovali a hory si ich vzali. Návštevníci symbolického cintorína pri Popradskom plese si aj tohto roku „na dušičky“ zaspomínali na obete hôr.  Milena Mácsaiová k fotografii Martiny Perestovej dodáva, že krajšie miesto na pietu a zamyslenie, ako je cintorín pod Ostrvou, ani nemohli vybrať.

„Tie zvieratá vás musia milovať, keď vám tak nádherne zapózujú,“ komentovala fotografiu Jozefa Antola Veronika Balážová. Autor ju nazval: Mládenci z Tatier. Skupina jeleňov naozaj pôsobí, akoby si ju tam nainštaloval. No opak je pravda. O Jozefovi Antolovi vieme, že dokáže hodiny čakať na ten najsprávnejší moment a keď príde, stlačí spúšť. Dôkazom je aj táto fotografia. Mnohí návštevníci našej facebookovej skupiny ju komentovali iba v superlatívoch.

Tomu sa hovorí parťák! Vraj v Tatrách je málo krtincov, tak do hôr treba zobrať krtka. Alebo sa náš rozprávkovo vymódený podzemný cicavec iba vybral na výlet…, pozrieť kámošov svišťov? Jeho nosič možno práve teraz ľutuje, že si nevybral lanovku. To by mal krtko iný zážitok! Keď sa už konečne dostal spod zeme na slnko…

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.5 / 5. 28

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu