Panoráma Tatier

Víkend v Tatrách si tentoraz neužijeme. Pre celú oblasť Vysokých, Západných a Nízkych Tatier meteorológovia predpovedajú výdatný dážď. Horská záchranná služba vyhlásila výstrahu prvého stupňa pred búrkami.

Súvislý dážď, ale iba malá pravdepodobnosť výskytu búrok spojených s prudkým lejakom, nárazmi vetra a krúpami – to je výhľad počasia na dnešok a podobný sa predpokladá na celý víkend. Pre celú oblasť Tatier je preto vyhlásená iba výstraha prvého stupňa pred búrkami. No horskí záchranári upozorňujú, ak by ste sa predsa len vybrali do vyšších polôh, že nad hranicou 2000 metrov n. m. je častý výskyt snehových polí, preto si treba nevyhnutne zo sebou zobrať turistické mačky, paličky alebo cepín a zvýšiť opatrnosť.

 

Vo Vysokých Tatrách stále platí dôrazné  odporúčanie nepoužívať úsek chodníka – magistrály rázcestie Trigan – Popradské pleso (červená značka), ako náhrada sa odporúča zelený turisticky značený chodník.

V Západných Tatrách Horská záchranná služba upozorňuje na Jamnícku dolinu, tá je po spadnutej lavíne plná popadaných stromov, a teda ťažšie priechodná.

Podobné upozornenie platí pre Nízke Tatry – pre popadané stromy sú ťažko priechodné červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku a červený TZCH z Ludrovej na Salatín.  trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu