Počasie v Tatrách sa zhoršuje.

Pretrvávajúce intenzívne zrážky počas víkendu spôsobili aj v slovenských horách zvýšenie hladiny horských riav a potokov. Obzvlášť nebezpečne je vo Vysokých Tatrách.

Horská záchranná služba upozorňuje na zatopenie niektorých chodníkov, viacero nepriechodných je najmä vo Vysokých Tatrách. V našom najvyššom pohorí je vyhlásená výstraha druhého stupňa pre dážď a prvého stupňa pre sneh a ľad. Horskí záchranári odporúčajú v prípade, že sa zatopené miesta nedajú prejsť, vôbec ich neprekonávať. Obzvlášť si pri túrach treba dávať pozor pri prechode lávok a mostíkov a riadiť sa pokynmi Horskej záchrannej služby.

Počasie sa nezmení ani v najbližších dňoch. Meteorológovia predpovedajú pre oblasť Tatier súvislý dážď, preto by turisti mali plánovať svoje túry s ohľadom na počasie, svoju výkonnosť a výbavu a v žiadnom prípade sa nepúšťať do riskantných prechodov horstvami.

Aj v Západných Tatrách sú hlásené zvýšené hladiny vodných tokov, miestami sa voda vybrežuje. Chodníky sú premočené a šmykľavé, pevná obuv je nevyhnutnosťou. Podobné upozornenie platí aj pre oblasť Nízkych Tatier.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

5 / 5. 4

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu