Tatry počas víkendu

Horskí záchranári od tohto týždňa používajú aj elektrobicykle. Do svojej flotily ich dostali celkom 33 a budú ich okrem iného používať aj na prístup k zraneným v miestach, kde je pohyb autom komplikovaný.

Možno sa im zídu už tento víkend. Do Tatier sa chystajú tisíce turistov, hoci predpoveď počasia neveští nič dobrého. Dnes a zajtra majú mraky slnko často zastierať, v Západných Tatrách sa predpovedá súvislý dážď a v nedeľu mraky zahalia celú oblasť Tatier. Horskí záchranári varujú pred pravdepodobnosťou výskytu búrok spojených aj s prudkým lejakom či nárazmi vetra a krúpami. Pred plánovaním túr si preto treba rozmyslieť, na ako dlho vyrazíte z miesta svojho pobytu a samozrejmosťou by mala byť dobrá výbava do dažďa a zimy. 

Rovnako treba zobrať do úvahy, niektoré chodníky v Západných či Nízkych Tatrách sú horšie priechodné, je tam množstvo popadaných stromov – napríklad zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô alebo červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku, červený TZCH z Ludrovej na Salatín.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

5 / 5. 5

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu